کاروان کمک‌رسان آماده ورود به حمص سوریه

مقام‌های دولت سوریه اعلام کردند که تدابیر و تدارکات امنیتی برای ورود کاروان کمک‌رسان به این شهر حمص همزمان با تداوم مذاکرات صلح در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شکبه خبری الجزیره، مقام‌های ارشد دولت سوریه گفتند، به دنبال توافقات صورت گرفته در نشست سوئیس، یک کاروان کمک‌رسان آماده ورود به شهر حمص سوریه است.

بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در سومین روز مذاکرات صلح در سوئیس در مصاحبه‌ای با الجزیره گفت: این یک توافق با دولت نیست. در سال 2013، دولت طرحی را برای دسترسی هیات‌های کمک‌رسان به مناطق درگیر جنگ و آسیب دیده از اقدامات تروریستی مطرح کرد. ما در حال انجام بهترین‌ها برای دسترسی مردم در تمام مناطق سوریه به این کمک‌ها هستیم و سازمان‌های کمک‌رسان پیشتر گزارش‌های مثبتی درباره آنچه که دولت دمشق در حال انجام اقداماتی برای ارسال کمک به این مناطق آسیب‌دیده است، منتشر کرده‌اند.

عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه به شبکه خبری الجزیره گفت، کاروان کمک‌رسان آماده ورود به حمص است و دولت به انجام تمهیدات امنیتی پرداخته تا از ایمن بودن این کاروان اطمینان حاصل کند.

یکی از اعضای هیات مخالفان سوری در ژنو به خبرنگاران گفت که ‌آنها اسامی ده‌ها هزار بازداشتی شامل هزاران زن و کودک را به اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه ارائه کردند.

شعبان گفت: دمشق با آتش‌بس در حلب مخالف نیست. تروریست‌ها را از آنجا خارج کنید و اجازه دهید که کمک‌ها وارد حلب شده و نیروهای پلیس بار دیگر برای ایجاد ثبات در این منطقه مستقر شوند.

انتهای پیام

کد N83776