بذرپاش در گفت‌وگو با ایلنا مدعی شد‎؛

دولت پاسخ درخوری به سوالاتمان نمی‌دهد

مجلس

یكی از نظارت ها بر طبق قانون اساسی و بر اساس اصل 77 قانون اساسی تصویب و نظارت برحسن اجرای معاهدات بین المللی و توافق نامه‌هاست.

نمانیده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از  آنچه عدم ارائه پاسخ های درخور و قانع كننده توسط دولت در خصوص معاهدات بین‌المللی به ویژه توافق ژنو دانست، انتقاد كرد.

مهرداد بذر پاش در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا،  اظهار داشت: دولت باید به نظرات مجلس توجه كند. مجلس قوه نطارتی كشور است. با همان قانون اساسی كه دولت سر كار آمده مجلس نیز بر اساس همان قانون سر كار آمده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: وظیفه اصلی مجلس در كنار قانونگذاری نظارت بر عملكرد دستگاه های اجرایی كشور‏ مانند دولت و وزارتخانه ها و بخش ها ی مختلف است. یكی از نظارت ها بر طبق قانون اساسی و بر اساس اصل 77 قانون اساسی تصویب و نظارت برحسن اجرای معاهدات بین المللی و توافق نامه‌هاست.

بذرپاش ادامه داد: این كاملا از اختیارات قانونی مجلس اشت. هرچند دولت توجه كافی به این اختیارات نكرده، اما این امر قانونی است، به هیچ عنوان كارشكنی نیست.

وی توافقنامه ژنو را دارای ایرادات اساسی دانست و اضافه كرد: ما بارها اعلام كرده ایم كه ایرادات و سوالات جدی است. اما متاسفانه در این مورد پاسخی هم تا به حال از دولت دریافت نكرده ایم. ما هرچه سوال كرده ایم پاسخی نبوده است.

بذرپاش در پاسخ به این سوال كه مقامات وزارت خارجه از جمله قشقاوی گفته اند كه در مجلس حضور یافته اند و به ویژه به همراه عباس عراقچی به سوالات نمایندگان پاسخ داده‌اند، گفت: آن ها آمدند،  ولی پاسخ درخورو قانع كننده‌ای نداده‌اند.

وی در پایان از  در خصوص تشكیل فراكسیون اعتدال گفت: من خبر دقیقی ندارم. اما در فراكسیون‌های اصولگرایان كه ما هستیم نه تنها خبری در این باره نبوده بلكه بعبد می‌دانم كه اساسا چنین خبری صحت داشته باشد.

کد N83719