کاخ سفید: امضای قانون خدمات درمانی ارزش هر پیامد سیاسی را دارد

سیاسی

سخنگوی کاخ سفید یک روز پیش از سخنرانی سالانه رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، تصویب و تحقق قانون خدمات درمانی رئیس‌جمهور ارزش پذیرش هرگونه پیامد سیاسی از جمله از دست دادن کنترل سنا توسط دموکرات‌ها و واگذاری ‌آن به جمهوری‌خواهان را دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "جی کارنی"، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری ای. بی. سی در پاسخ به احتمال از دست دادن کنترل سنا توسط دموکرات‌ها گفت: این مساله ربطی به سیاست ندارد. امضای قانون خدمات درمانی توسط باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارزش این را دارد که دموکرات‌ها کنترل بر سنا را از دست بدهند. بنابراین، اهمیتی ندارد که پس از امضای این قانون چه اتفاقی بیفتد؛ چرا که آنها به توضیح ‌آنچه که دلایل را منسوخ می‌کند، پرداخته‌اند. من تنها با این مساله مخالفم که اگر آنها تصمیم بگیرند در مورد مساله‌ای به گفتگو بپردازند و ذهنشان را معطوف آن قضیه کنند، در آن پیروز می‌شوند.

در نظرسنجی شبکه خبری ای. بی. سی و روزنامه واشنگتن پست مشخص شد که 59 درصد آمریکایی‌ها مخالف تحقق قانون خدمات درمانی اوباما هستند.

جی کارنی در پاسخ به این سوال که اوباما چگونه می‌تواند رهبری موثری داشته باشد زمانی که بر اساس این نظرسنجی تنها 37 درصد آمریکایی‌ها با قانون مذکور موافقند، گفت: به گمانم آنچه که ما سال گذشته میلادی شاهدش بودیم، واشنگتنی بود که به وعده‌هایش در قبال مردم آمریکا عمل نکرد. زمانی که کنگره در اکتبر تصمیم گرفت تا دولت فدرال را تعطیل کند، جمهوری‌خواهان این تصمیم را اتخاذ کردند. چشم مردم آمریکا به واشنگتن بود و گفتند، بر سر افرادی که به عنوان نمایندگان خود به واشنگن فرستادیم تا برای ما کار کنند، چه آمده است؟

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید افزود: زمانی که سایت خدمات درمانی دولت آمریکا فعالیت خود را به صورت متزلزل در اکتبر و نوامبر 2013 آغاز کرد، مردم آمریکا احتمالا گفتند، چرا آنها نمی‌توانند از عهده این کار برآیند؟

کارنی در جریان این مصاحبه به دیدگاه اوباما درباره سال جاری میلادی که قرار است در سخنرانی سالانه روز سه‌شنبه اعلام شود،‌ اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور سال 2014 را سال اقدام می‌داند تا با کنگره همکاری کند. ما کاملا خوشبین هستیم که 2014 سالی خواهد بود که کنگره به لایحه اصلاح مهاجرت اوباما روی خوش نشان می‌دهد و با اولویت‌هایی که مدنظر اوباماست موافقت کرده و با این کار، او می‌تواند این لایحه را به قانون بدل کند.

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید درباره اظهارنظرهای مدیر اجرایی روزنامه نیویورک تایمز که کاخ سفید در ارائه اطلاعات در پوشش‌های خبری شفاف عمل نمی کند و اطلاعات کاملی نمی دهد، گفت: من کاملا با این اظهارنظر مخالفم و به تجربه می‌توانم بگویم که این اظهارنظر نادرست است. ما حجم وسیعی از اطلاعات را تامین می‌کنیم و در اختیار خبرنگاران می‌گذاریم. ما هر روز فعالیت می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری را تهیه کنیم.

انتهای پیام

کد N83600