نماینده ولی فقیه در سپاه: فعالیت اقتصادی سپاه به پروژه‌های ملی محدود می‌شود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی سپاه، گفت: پروژه‌های سپاه محدود شده است و محدود می‌شود به پروژه‌های ملی که بخش خصوصی کمتر ریسک‌پذیری برای ورود به آنها را دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی با بیان اینکه "تعامل سپاه با دولت در چارچوب اصول و قواعدی دنبال می‌شود"، اظهار کرد: تعامل با دولت همواره در چارچوب تدابیری بوده است که ما در این دوره نیز این تعامل را در این چارچوب‌ها ادامه داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه "هرگاه دولت به کمک نیاز داشته باشد، سپاه کوتاهی نمی‌کند"، به برخوردهای رسانه‌های غرب در قبال فعالیت‌های اقتصادی سپاه اشاره کرد و افزود: حجم زیادی از تبلیغات دشمن بر روی فعالیت‌های اقتصادی سپاه متمرکز شده است و این در حالی است که پروژه‌های سپاه محدود شده است و محدود می‌شود به پروژه‌های ملی که بخش خصوصی کمتر ریسک‌پذیری برای ورود به آنها را دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: نکته دیگر این است که هدف اصلی سپاه از ورود به پروژه‌های اقتصادی، درآمدزایی نیست و چه بسا در خیلی جاها مدت‌ها طول می‌کشد که دولت هزینه‌ها را پرداخت کند یا به جای آن، کالا یا مراکز و مؤسساتی را به سپاه می‌سپارد. بنابراین هدف اصلی سپاه، درآمدزایی نیست.

سعیدی تاکید کرد: هدف سپاه از ورود به پروژه‌های اقتصادی، حرکت در راستای وظیفه ذاتی سپاه یعنی دفاع از انقلاب اسلامی است. برای مثال، زمانی که دو شرکت بزرگ توتال و شِل از پروژه‌های اصلی دست می‌کشند یک موسسه و یا یک نهادی باید شانه خود را زیر این بار قرار دهد تا ضربه‌ای به حرکت انقلاب وارد نشود در نتیجه این حرکت سپاه یک حرکت استراتژیک و راهبردی است.

پیشتر به نقل از نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان شده بود که "سپاه پروژه‌های ملی‌اش را به بخش‌های خصوصی که ظرفیت ورود به این پروژه‌ها را دارند واگذار می‌کند" که بدین وسیله اصلاح می‌شود.

انتهای پیام

کد N83491