پیشنهاد مذاکرات صلح از سوی طالبان پاکستان

طالبان پاکستان در بحبوحه افزایش فشارها بر دولت اسلام‌آباد برای برخورد با این شبه نظامیان به دنبال موج اخیر حملات، برگزاری مذاکرات صلح را پیشنهاد داد.

طالبان پاکستان در بحبوحه افزایش فشارها بر دولت اسلام‌آباد برای برخورد با این شبه نظامیان به دنبال موج اخیر حملات، برگزاری مذاکرات صلح را پیشنهاد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، در حملات اخیر طالبان در سراسر پاکستان چندین نیروی امنیتی و غیرنظامی کشته شدند؛ اقدامی که روند و جو برگزاری مذاکرات صلحی محتمل‌تر را خدشه‌دار کرد.

طالبان اعلام کردند آن‌ها بار دیگر برگزاری مذاکراتی موثر و جدی را با دولت پاکستان پیشنهاد می‌کنند.

شهید‌الله شهید، سخنگوی تحریک طالبان پاکستان گفت: در این راستا دولت اسلام آباد باید محیطی هدایت کننده را برای این مذاکرات ایجاد کند.

وی در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر اینکه نیروهای امنیتی احتمالا علیه شبه نظامیان طالبان دست به حمله‌ای بزرگ می‌زنند، افزود: اما دولت پاکستان تنها بیانیه‌های مطبوعاتی منتشر می‌کند.

این سخنگوی تحریک طالبان پاکستان رسانه‌های کشور را به انتشار تبلیغاتی بی‌پایه و اساس علیه شبه نظامیان طالبان متهم کرده و گفت: بار دیگر جنجالی براساس ادعاهای بی‌پایه و اساس و این بهانه که طالبان مذاکرات را رد می‌کند، به راه افتاده است. این یک تاکتیک جنگی و راهی آسان برای خرسند کردن آمریکاست. تحریک طالبان پاکستان صریحا به مردم می‌گوید که طالبان همیشه پذیرای مذاکراتی جدی، پایدار و ارزشمند است.

وی در بیانیه‌ای گفت: اگر دولت پاکستان در برگزاری مذاکرات جدی و مصمم است باید رویکردی روشن پیش بگیرد. هنگامی که نماینده‌ای از سوی مولانا سمیع الحق، یکی از رهبران مذهبی با پیشنهادات برگزاری مذاکرات صلح با ما دیدار کرد، نظر مثبت خودمان را در رابطه با این مساله اعلام کردیم.

انتهای پیام

کد N83452