در گفتگو با مهر مطرح شد؛

4 پیشنهاد مجمع نمایندگان شهرستان های تهران به رئیس جمهور/ استاندار تهران در جلسه هیات دولت حضور یابد

مجلس

رئیس مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران با اشاره به برگزاری جلسه این مجمع با رئیس جمهور گفت: در دیدار امروز با رئیس جمهور 4 پیشنهاد برای حل معضلات و محرومیت های شهرستان های ا ستان تهران مطرح خواهیم کرد.

سید حسین نقوی حسینی رئیس مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره دیدار امروز این نمایندگان با رئیس جمهور گفت: دیدار مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران با رئیس جمهور ساعت 10:30 صبح امروز برگزار می شود.

وی درباره مباحثی که قرار است در این جلسه از سوی نمایندگان مطرح شود گفت: در این جلسه بنا داریم مسایل و مشکلات شهرستان های استان تهران را مطرح و مورد بررسی قرار دهیم.

نماینده مردم ورامین گفت: شهرستان های استان تهران حدود 4 میلیون نفر از جمعیت تهران را در خود جای داده اند که حدود یک سوم جمعیت استان محسوب می شود.

نقوی حسینی ادامه داد: این شهرستان ها از محرومیت ها و مشکلات بسیاری در حوزه بهداشت و درمان، عمران روستایی، تامین آب شرب و آب کشاورزی، راه های مواصلاتی و حوزه های فرهنگی و آموزشی برخوردار هستند که باید برای رفع آن برنامه ریزی صحیحی صورت گیرد.

وی افزود: همچنین شهرستان های اطراف استان تهران برای بهره مندی از خدمات ریلی و مترو نیازمند توجه هستند، تردد ساکنین این شهرستان ها به تهران برای فعالیت های اداری افزایش یافته که اگر ادارات کل در این شهرستان ها مستقر شوند حجم ترافیک ناشی از این ترددها کاهش می یابد.

رئیس مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران درباره پیشنهاداتی که از سوی این مجمع در دیدار با رئیس جمهور مطرح خواهد شد گفت: در این جلسه پیشنهاد خواهیم کرد که ادارات کل با تقسیمات غرب و شرق استان تهران در این شهرستان ها مستقر شوند.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد می دهیم در تامین متروی شهرستان های استان تهران از محل فاینانس تامین اعتبار شود.

نماینده مردم ورامین افزود: پیشنهاد خواهیم داد که جایگاه بودجه استان تهران در بین استان های کشور به حد تعادل برسد.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: چهارمین پیشنهاد مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران به رئیس جمهور در این دیدار این خواهد بود که استاندار تهران در جلسات هیات دولت شرکت کرده و عضو هیات دولت محسوب شود. زیرا تهران 12 میلیون نفر از جمعیت کشور را در بر داشته و به دلیل پایتخت بودن اهمیت خاصی دارد.