انتقاد از نتانیاهو به خاطر دوست دختر نروژی پسرش

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال انتشار گزارشی مبنی بر اینکه پسرش با یک دختر غیریهودی قرار ملاقات می‌گذارد از سوی قانونگذاران مذهبی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال انتشار گزارشی مبنی بر اینکه پسرش با یک دختر غیریهودی قرار ملاقات می‌گذارد از سوی قانونگذاران مذهبی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه نروژی داگن گزارش داد که یائیر نتانیاهو 23 ساله، پسر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ساندرا لیکانگر 25 ساله که نروژی است و در حال حاضر در اسرائیل مشغول تحصیل است قرار ملاقات می‌گذارد.

روزنامه داگن افزود: نتانیاهو در نشستی در داووس به ارنا سولبرگ، همتای نروژی خود گفت که این دو اخیرا در نروژ تعطیلات خود را گذرانده‌اند.

نیسیم زو، یکی از اعضای حزب ارتدوکس افراطی "شاس" روز یکشنبه به روزنامه اورشلیم پست گفت: نتانیاهو باید به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل مسئولیت ملی داشته باشد. این یک مشکل بزرگ است و من شرط می‌بندم که موجب ناراحتی او می‌شود.

موشه فگلین، یکی از اعضای تندروی حزب حاکم لیکود تحت رهبری نتانیاهو به روزنامه اورشلیم پست گفت: این رابطه نامناسب و مایه تاسف است.

یکی از منابع نزدیک به پسر نتانیاهو نیز تایید کرده که لیکانگر یهودی نیست.

سازمان افراط‌گرایان اسرائیلی موسوم به "Lehava" که می‌گوید هدفش جلوگیری از تحلیل در این سرزمین است از نتانیاهو خواست تا مانع این رابطه شود.

بنتزی گوپشتین، رئیس سازمان "Lehava" در صفحه فیس‌بوک خود به نتانیاهو هشدار داد: همانطور که می‌دانید نوه‌های شما نیز یهودی نخواهند بود.

به طور سنتی دین یهود از طرف مادری به فرزند منتقل می‌شود یعنی مذهب یک کودک بر اساس دین مادرش مشخص می‌شود.

یائیر پسر نتانیاهو از زن سومش است. نتانیاهو نیز در سال 1981 میلادی با خانمی غیریهودی به نام فلور کیتس ازدواج کرد و رابطه آنها در سال 1984 میلادی پایان یافت.

دفتر نتانیاهو در رابطه با این گزارش هیچ اظهار نظری نکرده است.

انتهای پیام

کد N83208