ریاض مالکی: از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم

وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، هر طرح صلح پیشنهادی از جانب آمریکا که با اعتقادات و مواضع اصولی فلسطینیان در تضاد باشد، بدون تردید با مخالفت تشکیلات خودگردان فلسطین همراه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریاض مالکی، وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت، طرح‌های پیشنهادی آمریکا به عنوان میانجی روند صلح میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی نباید با مواضع اصولی فلسطینیان مغایرت داشته باشد.

مالکی افزود: باید در انتظار مضمون طرح‌های پیشنهادی آمریکا درباره موضوعات مورد اختلاف در روند صلح باشیم و پیش‌بینی می‌کنیم گفت‌وگوها میان هیأت‌های مذاکره‌کننده فلسطینی و صهیونیستی در روزهای آینده در واشنگتن پیگیری شود.

وزیر امور خارجه فلسطین تصریح کرد: در گذشته بیش از 10 بار به مقامات آمریکایی گفتیم که هر پیشنهاد جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در فرآیند صلح که با مواضع و اصول فلسطینیان در تضاد باشد، رد خواهد شد و موضع ما در این زمینه هرگز تغییر نمی‌کند.

مالکی تصریح کرد، بر اساس تعهدات کتبی دولت آمریکا در روند گفت‌وگوها، طرف فلسطینی بر اجرای خواسته خود در زمینه تشکیل کشور مستقل فلسطین طبق مرزهای سال 1967 اصرار می‌ورزد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، دور جدید گفت‌وگوها میان رام‌الله و تل‌آویو پس از تعهدات کتبی آمریکا به عنوان میانجی اصلی روند صلح آغاز شد.

ریاض مالکی افزود، در صورتی که موضع آمریکا در روند گفت‌وگوها تغییر کند، بی‌شک هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

مالکی در ادامه تهدیدهای تزیپی لیونی، وزیر دادگستری و رئیس هیأت مذاکره‌کننده رژیم صهیونیستی علیه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را محکوم کرد و گفت: ما سخنان تهدیدآمیز مسئولان اسرائیلی و اهداف اصلی آنان را بررسی می‌کنیم و این موضوع را نیز در کنار دیگر اظهارات تهدید‌آمیز مقامات اسرائیلی قرار می‌دهیم.

وی اضافه کرد: ما هرگز در برابر تهدیدهای علنی علیه محمود عباس سکوت نخواهیم کرد و سخنان لیونی را هم با جدیت پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N82883