وزیر خارجه آلمان خواستار راه حل سیاسی برای نا آرامی های اوکراین شد

اوکراین,راه حل

تهران - ایرنا- وزیر امورخارجه آلمان روز یکشنبه مصرانه خواستار پرهیز اوکراینی ها از اعمال خشونت و تلاش برای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای ناآرامی های فزاینده در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین ، ˈ فرانک والتر اشتاین مایر ˈ گفت : تصاویری که هر روز ازکی یف و بسیاری از مناطق اوکراین پخش می شود نه تنها نشان از یک وضعیت تنش آمیز دارد بلکه بیانگر این هستند که اوضاع واقعا جدی است .

وی در بیانیه ای گفت : روزهای آتی می توانند در تعیین مسیر اوکراین در آینده تعیین کننده باشند.

اوکراین دستخوش بدترین بحران خود از زمان استقلال این جمهوری شوروی سابق در سال 1991 شده و تا کنون درگیری بین تظاهر کنندگان و پلیس در کی یف و خارج از پایتخت دست کم سه کشته بر جا گذاشته است.

این اعتراضات پس از آن شروع شد که ˈ ویکتور یانوکوویچ ˈ رییس جمهوری اوکراین از امضای یک توافق کلیدی با اتحادیه اروپا در ماه نوامبر خودداری کرد و راه برقراری مناسبات نزدیک تر با روسیه را به جای این اتحادیه برگزید.

اشتاین مایر هشدار داد که ˈ مسیر اوکراین به سمت آینده تعیین شده از سوی خود این کشور قطعا مسیر اعمال خشونت از هر طرف نیست.

وی افزود : من متقاعد شده ام که با وجود این وضعیت دشوار ، امکان دستیابی به یک راه حل سیاسی وجود دارد و باید در صدد رسیدن به این راه حل بود.

وزیر خارجه آلمان در ادامه خواستار روند معکوس تغییرات سیاسی اخیر در اوکراین شد که حقوق مردم و احزاب را محدود کرده است و افزود : برلین با دولت ، جناح مخالف و دیگر شرکایش در اتحادیه اروپا در تماس است .

اشتاین مایر گفت : نشست روز سه شنبه مجلس اوکراین فرصتی برای رهبری سیاسی کی یف خواهد بود تا جدی بودن پیشنهادهایش به جناح مخالف را نشان دهد.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N82842