تمام زندان‌ها به خارج از شهرها منتقل می‌شوند

قوه قضاییه,زندان,حقوقی‌و قضایی

همشهری آنلاین: رییس سازمان زندان‌های کشور، یکی از سیاست‌های اصلی این سازمان را انتقال زندان‌ها به بیرون از شهرها عنوان کرد.

ایران > حقوقی‌و قضایی- همشهری آنلاین:
رییس سازمان زندان‌های کشور، یکی از سیاست‌های اصلی این سازمان را انتقال زندان‌ها به بیرون از شهرها عنوان کرد.

غلامحسین اسماعیلی یکشنبه ششم بهمن در حاشیه بازدید از زندان اهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه وجود زندان‌ها در داخل شهر مطلوب نیست و باعث بروز مشکلات برای همسایگان می‌شود، گفت: با همکاری دستگاه قضایی و مسوولان شهرستان‌ها و هماهنگی‌های لازم، زندان‌ها به خارج از شهرها منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به ارائه خدمات زندان اهر به پنج حوزه قضایی منطقه ارسباران و پاسخگو نبودن آن اظهار کرد: طرح انتقال زندان اهر به خارج از شهر با تأمین زمین مناسب و پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال اجراست.

اسماعیلی یکی از سیاست‌های اصلی قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها را کاهش جمعیت زندانی دانست و گفت: ساماندهی مناسب زندان‌ها، اولویت برنامه‌های این سازمان در جهت ارتقا کمی و کیفی وضعیت زندان‌هاست.

وی هدف از حضورش در آذربایجان شرقی را بازدید از زندان‌ها و دیدار با زندانیان اعلام کرد و افزود: از کلیه زندان‌های موجود در شهرهای استان بازدید می‌کنم.

رییس سازمان زندان‌ها اظهار امیدواری کرد تا با تأمین فضای مناسب در خارج از شهرها برنامه‌های متنوع ویژه‌ای برای سپری کردن بهینه مدت زندانیان در قالب برنامه‌های آموزشی، اصلاحی تربیتی و آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای برای آماده سازی آنان برای ورود به جامعه اجرا شود.