اخضر ابراهیمی:| 139991

مذاکرات دولت و مخالفان سوریه در ژنو ادامه می‌یابد

سیاسی

هنوز زود است در مورد جدول زمانبندی فرایند صلح در سوریه سخن گفت.احتمال خروج زنان و کودکان از مناطق محاصره شده شهر حمص وجود دارد.

«اخضر ابراهیمی» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که مذاکرات هیئت‌های مخالفان و دولت سوریه در ژنو ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ابراهیمی پس از پایان دومین روز از مذاکرات میان نمایندگان دولت و مخالفان سوریه در ژنو تاکید کرد که مذاکرات طرف‌های سوری در مقر سازمان ملل در ژنو فردا-دوشنبه-نیز ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود که در مذاکرات امروز بحران انسانی در شهر «حمص» و راه‌های رسیدن کمک‌های بشردوستانه به بخش قدیمی شهر و نیز موضوع زندانیان و ربوده شدگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابراهیمی تصریح کرد که وی امیدوار است زنان و کودکان بتوانند فردا از مناطق محاصره شده حمص خارج شوند.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در ادامه گفت که هیئت دمشق به وی اطمینان داده است که امکان خروج کودگان و زنان در هر لحظه ممکن از مناطق محاصره شده حمص وجود دارد و بقیه شهروندان نیز پس از آن از این مناطق خارج می‌شوند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که کاروان کمک‌های انسانی روز دوشنبه به حمص وارد شود اما این مساله به تایید نهایی نرسید و دو طرف نیز تعهد کرده‌اند که به کاروان‌های کمک رسانی حمله نکنند.

ابراهیمی در مورد زندانیان نیز گفت که دولت سوریه خواستار فهرست زندانیان و ربوده شدگان توسط مخالفان شد و مخالفان نیز در صدد تهیه این فهرست هستند.

وی تاکید کرد که هنوز زود است در مورد جدول زمانبندی فرایند صلح در سوریه سخن گفت.

کد N82805