۰

طرح اعضای کمیسیون تلفیق مجلس برای تحقق حماسه اقتصادی در بودجه ۹۳

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی,مجلس شورای اسلامی,اتاق بازرگانی,مجلس نهم,سازمان بازرسی,رهبر معظم انقلاب,قانونگذاری,سازمان محیط زیست

همشهری آنلاین: عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق طرحی را برای بودجه ۹۳ پیشنهاد کردند که این طرح تدابیر لازم برای تحقق حماسه اقتصادی و فرمان ۸ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته است.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق طرحی را برای بودجه ۹۳ پیشنهاد کردند که این طرح تدابیر لازم برای تحقق حماسه اقتصادی و فرمان ۸ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته است.

به گزارش فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی با بیان این مطلب گفت: جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی طرحی را تحت عنوان تبصره 22 لایحه بودجه سال 93 ارائه کرده‌اند که این طرح مبتنی بر 26 بند ارائه و در راستای ایجاد حمایت اقتصادی مدنظر رهبر معظم انقلاب تنظیم شده است.

وی ادامه داد: این طرح تدابیر ویژه‌ای را برای تحقق فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته و در جهت کمک به رونق اقتصادی کشور از خروج از رکود تنظیم شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 93 اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاری، تولید و صادرات و نیز ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری و فقر، کاهش تورم وابستگی اقتصادی به خارج از دیگر اهدافی است که این طرح به دنبال تحقق آن است. همچنین مبارزه با قاچاق، فصاد و تحریم و استفاده بهینه از منابع و جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های کشور و پیشگیری از اصراف از دیگر مواردی است که در این طرح به آن پرداخته شده است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: این طرح در راستای کاهش هزینه‌ها و کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اصلاح نظام اداری و ایجاد امنیت اقتصادی و همچنین ثبات و شفافیت و رقابت سالم در فعالیت‌های اقتصادی تنظیم شده تا در سال 93 اجرایی شود.

وی افزود: میزان گردش مالی به سرمایه‌گذاری این طرح یکصد میلیارد دلار است که در بخش‌های نفت، گاز و برق، آب و فاضلاب، سرمایه‌گذاری‌ها انجام می‌شود و در این تبصره بانک‌ها موظف شده‌اند تا همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس اضافه کرد: بر اساس طرح پیشنهادی به ریاست استاندار در هر استان ستادی تشکیل می‌شود که دادستان استان، نمایندگان وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی، وزارت صنعت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، سازمان محیط زیست، سه نفر از مدیران بانک‌ها و سه نفر از نخبگان اقتصادی در این ستاد عضویت دارند و این ستاد تحت عنوان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در استان تشکیل می‌شود و این موضوع را در سطح هر استان مورد پیگیری قرار می‌دهد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: همچنین در این طرح پیش‌بینی شده است که مصوباتی که دارای آثار اقتصادی، مالی و تجاری است در ستاد تدابیر ویژه و مقابله با تحریم هستند هر پانزده‌روز یک بار در ستاد تسهیل مورد بررسی قرار گیرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.