کلیات طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ در کمیسیون عمران تصویب شد

مصوبات

تهران- ایرنا- اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به منظور تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر کلیات طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ را تصویب کردند.

عباس فلاحی عضو کمیسیون عمران مجلس یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: این طرح به منظور تسریع در حمل و نقل و جلوگیری از پرداخت خسارت به کشتیهایی است که در سواحل و بنادر معطل مانده و منتظر تخلیه و بارگیری هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 10 میلیون دلار بابت بیکاری کشتی ها خسارت پرداخت می شود، افزود: شواهد نشان می دهد برای تخلیه برخی از کالاها 42 روز زمان لازم است که این امر باعث افزایش قیمت تمام شده اجناس می شود.

فلاحی با بیان این که دستگاه های مختلف در بروز این تاخیر دخیل بوده اند، ادامه داد: یکی از دلایل این امر آن بود که افرادی با کشتی هایی که خسارت تاخیر آن ها بالا بود قرار داد می بستند تا از این طریق منتفع شوند.

نماینده مردم اهر با اشاره به دیدگاه مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر داشتن بار مالی برای این طرح گفت: اعضای کمیسیون عمران اعتقاد داشتند در حال حاضر با توجه به خسارت های وارده این طرح برای حل مشکلات مالی باید در دستور کار قرار گیرد و اگر هم این طرح ایراد اصل 75 را دارد، مجلس آن را برطرف کند.

به گفته فلاحی، کلیات این طرح در کمیسیون تصویب شد و قرار شد طی دو هفته نظرات کارشناسان این حوزه دریافت و کامل ترین طرح بعد ازدو هفته در کمیسیون مطرح شود.

**تبصره هدفمندی روز سه شنبه در کمیسیون عمران

نماینده مردم اهر بررسی طرح کلیات انتقال پایتخت را از دیگر موضوعات عصر امروز کمیسیون عمران ذکر کرد و گفت: اعضای کمیسیون عمران تبصره هدفمندی را در جلسه سه شنبه مورد بررسی قرار می دهند.

سیام(4)2021*1429 **1449
کد N82762