رییس مجلس ملی کره جنوبی خواستار شروع مرحله جدیدی درروابط با ایران شد

لاریجانی,دیدار

تهران- ایرنا- رییس مجلس کره جنوبی گفت: تاریخ روابط ایران و کره جنوبی 50 ساله است اما می خواهیم مرحله جدیدی در روابط دو کشور شروع شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ˈکانگ چانگ هیˈ بعد از دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این نخستین سفر من به ایران به عنوان رییس مجلس است که شنیده هایم را در مورد تاریخ و فرهنگ ایران مشاهده می کنم.

وی افزود: در این دیدار در مورد روابط اقتصادی و مسایل بین الملل صحبت کردیم و امیدواریم به زودی رییس مجلس شورای اسلامی ایران به کره جنوبی بیایند تا درباره مسایل مختلف مذاکره کنیم.

رییس مجلس کره جنوبی با بیان این که ایران در خاورمیانه کشوری مهم و بزرگ است، اضافه کرد: ایران از نظر منابع، ثروتمند است و کره جنوبی هم در منطقه شرق آسیا کشوری موفق در زمینه اقتصاد است.

کانگ چانگ هی خاطر نشان کرد: کره جنوبی هیچ معدنی ندارد اما ایران در این زمینه بسیار غنی است، تکنولوژی کره جنوبی و معادن و نیروی انسانی ایران می تواند زمینه ساز خوبی برای توسعه همکاری های دوطرف باشد.

وی همچنین درباره توافق ایران و1+5 اظهار داشت: ایران اجرای توافقنامه ژنو را خوب انجام داده است و این برای کره جنوبی الگو است.

سیام(3)2021*1429 **1449
کد N82747