وزارت کشور یمن: جسد یافت شده مربوط به دیپلمات ایرانی نیست

سیاسی

وزارت کشور یمن ارتباط جسد یافته شده بدون سر در صحرای معارب یمن با دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا را نفی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت کشور یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جسد پیدا شده در صحرای معارب یمن هیچ ارتباطی با نوراحمد نیکبخت، دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا را ندارد و اخبار منتشر شده درباره این جسد مربوط به این دیپلمات کشورمان است را نفی کرد.

روز گذشته روزنامه الحیات به نقل از یک منبع امنیتی در یمن مدعی شد که جسد بدون سر نوراحمد نیکبخت، وابسته اداری سفارت ایران در صنعاء که ماه ژوییه گذشته ربوده شده بود در صحرای مارب در شمال یمن کشف شد.

وی افزود: جسد دیپلمات ایرانی در یک منطقه صحرایی در استان مارب کشف شد و در حال حاضر برای کالبدشکافی به مرکز پزشکی قانونی در مارب منتقل شده تا از آن جا به صنعاء منتقل شود.

در ادامه یک مقام مطلع و مسوول در وزارت امور خارجه در واکنش به برخی از اخبار منتشره درباره دیپلمات ربوده شده ایرانی در یمن اظهار کرد: مقامات یمنی تایید می‌کنند که جسد مجهول الهویه‌ای در منطقه مارب یمن کشف شده است، اما ارتباط آن با نیکبخت را تکذیب کردند و مسوولان یمنی اعلام کرده‌اند تلاش‌ها برای شناسایی جسد مجهول الهویه در جریان است.

این مقام مسوول در عین حال افزود: آخرین خبرهای ما نوید بخش صحت و سلامتی دیپلمات ربوده شده ایرانی بوده و جمهوری اسلامی ایران با حساسیت پیگیری موضوع را در دستور کار دارد.

انتهای پیام

کد N82657