در دیدار کوفی عنان و هیات "متنفذین"

سیدعلی خمینی: به امید روزی که گزینه نظامی روی هیچ میزی نباشد/ظلم نکنیم و ظلم نپذیریم

سیاسی

نوه امام خمینی (ره) گفت: حاکمان باید طوری رفتار کنند که ظلم نکنند و مردم نیز عادت نکنند ظلم را بپذیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی عصر یک‌شنبه در دیدار کوفی عنان، دبیرکل پیشین سازمان ملل وهیأت همراهش گفت: تمام سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی بر پایه اندیشه امام خمینی (ره) استوار است و اگر بخواهیم تمام اندیشه اجتماعی ایشان را بیان کنیم، در یک جمله خلاصه می‌شود؛ این که کوشش کنیم در روابط اجتماعی و بین‌المللی ظلم نکنیم و ظلم را نپذیریم.

نوه امام خمینی (ره) هم‌چنین تاکید کرد: حاکمان باید طوری رفتار کنند که ظلم نکنند و مردم نیز عادت نکنند ظلم را بپذیرند.

او ادامه داد: اگر این دو گزاره در جهان جامه عمل بپوشاند و توسط تمام صلح خواهان دنیا دنبال شود، تمام مشکلات جهان امروز ما حل می‌شود و بی‌شک با دنیای بهتری روبه‌رو خواهیم بود.

یادگار امام اضافه کرد: جا دارد همه با هم در راستای نیل به صلح تلاش کنیم؛ کوششی که توسط همه صلح‌طلبان دنبال شده و متاسفانه کم‌تر جامه عمل پوشیده است.

سیدعلی خمینی با یادآوری تلاش‌های مرحوم نلسون ماندلا، از تلاش‌های آن فقید در بسط و گسترش صلح در دنیا آرزو کرد که جهان پیش رو، جهانی آرام تر و هم‌سو با صلح باشد و گزینه نظامی روی هیچ میزی نباشد.

بر اساس این گزارش، در ادامه این دیدار کوفی عنان با ابراز خوشحالی از حضور در ایران، حضور در مرقد امام و دیدار با نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را از افتخارات خود عنوان کرد و گفت: هیأتی که همراه من آمده اند، صلح‌طلبانی از سراسر جهان هستند و تلاش دارند صلح را در دنیا پایدارتر کنند.

رییس‌جمهور پیشین فنلاند، رییس‌جمهور پیشین مکزیک و اسقف اعظم کیپ تاون، دبیرکل پیشین سازمان ملل متحد را در این مراسم همراهی می‌کردند.

هم‌چنین تعدادی از معاونان و مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N82656