جامعه شناس مطرح ترک:دوسیلی سخت بخاطر اشتباهات دیپلماتیک در انتظار ترکیه است

سوریه

آنکارا- ایرنا- ˈعلی بولاچˈ مفسر و جامعه شناس مطرح ترکیه از سیاست های خارجی آنکارا انتقاد کرد و گفت: در نتیجه اشتباهات دیپلماتیک دو سیلی الهی و مافیایی در انتظار ترکیه است.

به گزارش ایرنا، بولاچ در سرمقاله خود در روزنامه زمان افزود: برخی از هواداران دولت ترکیه با تلاش برای سرپوش گذاشتن به اشتباهات سیاسی دولت آنکارا به ویژه کتمان اشتباهات در قبال همسایگان و سوریه از آن به عنوان اجرای سیاست مستقل سخن می گویند.

وی با تاکید بر اینکه دولت ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه به دلیل عضویت این کشور در پیمان آتلانتیک شمالی ˈناتوˈ، تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا و سیاست های همسو با غرب و آمریکا نمی توانسته سیاست مستقل در قبال تحولات منطقه اجرا کند، ادامه داد: ترکیه در جهت کمک به اجرای طرح های آمریکا در خاورمیانه حرکت کرد و نمی توان از آن به عنوان سیاست مستقل یاد کرد.

بولاچ توضیح داد: اکنون ترکیه با آمریکا و برخی منابع مالی مافیایی و سرمایه جهانی دچار اختلاف و درگیری شده و از سوی دیگر در سیاست های خصمانه خود علیه سوریه سبب آوارگی و بدبختی و درماندگی مردم سوریه شده است.

این جامعه شناس و نویسنده مطرح ترک تاکید کرد که در شرایط کنونی ترکیه دو سیلی سخت خواهد خورد یکی از سرمایه جهانی و دومی سیلی الهی ناشی از آه مردم سوریه است و من از سیلی الهی بیشتر می ترسم.

خاورم ** 2010*230 **1010
کد N82618