ولایتی در واکنش به اظهارات جان کری:

جمهوری اسلامی ایران اجازه جسارت به آمریکا را نمی دهد

سیاست داخلی

این اظهارات تأثیری بر عزم جمهوری اسلامی در حفظ دستاورد‌ها و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای ندارد و دستیابی به این فناوری همچنان مورد تأیید جمهوری اسلامی ایران است.

رییس مرکز تحقیقات استراتپیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اظهارات اخیر جان کری گفت: این اظهارات بیشتر شبیه یک غلو سیاسی است و جمهوری اسلامی بعنوان قوی‌ترین کشور منطقه اجازه جنین جسارتی به آن‌ها نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر ولایتی در حاشیه ملاقات با صد نفر از شیوخ علما و فعالان فرهنگی یمن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص صحبت‌های اخیر جان کری مبنی بر مطرح  بودن گزینه نظامی برای ایران، اظهار داشت: این اولین باری نیست که مقامات آمریکایی چنین اظهاراتی می‌کنند، این اظهارات بیشتر شبیه یک غلو سیاسی است. چرا که آن‌ها توانی ندارند و اگر چنین توانی داشتند این طور با کمال ضعف از افغانستان و عراق خارج نمی‌شدند. جمهوری اسلامی بعنوان قوی‌ترین کشور منطقه اجازه جنین جسارتی به آن‌ها نخواهد داد.

وی با بیان اینکه ملت ایران این تحریم‌ها را باور نمی‌کنند، گفت: این اظهارات تأثیری بر عزم جمهوری اسلامی در حفظ دستاورد‌ها و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای ندارد و دستیابی به این فناوری همچنان مورد تأیید جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت همچنین در مورد آینده دولت انقلابی یمن، گفت: رابطه بین ملت یمن و ایران قبل از اسلام شروع شده و بعد از اسلام تقویت شده است.

ولایتی همچنین تصریح کرد: امیدواریم رابطه بین دو ملت علی رغم میل کسانی که این دوستی‌ها را برنمی تابند همچنان مستحکم باقی بماند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه توصیه وی بعنوان یک دپلماتیک کهنه کار در مورد مذکرات نهایی ایران با کشورهای ۱+۵ چیست؟ گفت: باید به کسانی که در صحنه مذاکره هستند مجال داده شود که بتوانند سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران که مبانی آن را مقام معظم رهبری مشخص کردند در حوزه هسته‌ای و مذاکرات پیچیده هسته‌ای به پیش ببرند و از آن حمایت کنند.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری همچنین تصریح کرد: بدون تردید مذاکره کنندگان ما در حوزه هسته‌ای نشان داده‌اند که در چهارچوب تعیین شده در حوزه هسته‌ای در خصوص حفظ حقوق هسته‌ای ایران پایبند هستند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در صحنه سیاسی و در مسیری درست و منافع ایران حرکت کنند.

کد N82560