کمیسیون شوراها انجام داد

بررسی لایحه اصلاح تبصره هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال 93

بررسی لایحه اصلاح تبصره هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال 93 و ادامه بررسی طرح انتقالی پایتخت امروز در دستور کار کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر خسجته با اعلام این خبر افزود: بررسی لایحه اصلاح تبصره هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال 93 امروز در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد تا در بند یک بخش «ج» تا مبلغ یکصد هزار میلیارد درآمد حاصل از اجرای قانون مذکور که با اولویت کمک به بهبود حمل و نقل عمومی، بخش تولید و بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی در نظر گرفته شده است، حداقل بیست درصد آن به طور مساوی جهت توسعه و بهبود حمل و نقل درون و برون شهری در نظر گرفته شود.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در تشریح بخش دوم جلسات این کمیسیون گفت: بررسی طرح انتقال پایتخت که امور اول آن در صحن علنی بحث شده و جهت بررسی بیشتر و شور دوم به کمیسیون ارجاع شده است، امروز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

وی افزود: شرایط فعلی تهران از نظر تراکم جمعیت و تراکم امور سیاسی و اداری به هیچ عنوان ظرفیت پاسخگویی به کشور را نداشته و لازم است که درخصوص ساماندهی پایتخت، اقدام جدی به عمل آید.

این نماینده مجلس ، هدف از ارائه این طرح را ساماندهی شهر تهران و پایتخت ارزیابی کرد و گفت: هدف از این طرح صرفا انتقال پایتخت نیست، بلکه در این طرح به دنبال این هستیم تا وضعیت پایتخت یعنی تهران از نقطه نظر جمعیت، تراکم، امور سیاسی و اداری و سایر شاخص‌های موجود ساماندهی شده و رفاه و آسایش مردم ساکن در این کلانشهر بی حد و حصر تامین گردد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گزینه انتقال پایتخت را یکی از گزینه‌های احتمالی ساماندهی پایتخت برشمرد و گفت: در صورت تصویب نهایی این طرح، شورای عالی با دبیری وزیر راه و شهرسازی و عضویت برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور تشکیل خواهد شد تا نسبت به تامین راهکارهای لازم برای ساماندهی پایتخت اقدام کند که گزینه انتقال پایتخت، یکی از گزینه‌های ساماندهی آن می‌تواند باشد.

انتهای پیام

کد N82517