وزیر خارجه انگلیس خواستار حل بحران سیاسی اوکراین شد

انگلیس

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که نباید ناآرامی ها در اوکراین را به عنوان نبرد شرق و غرب دانست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ˈویلیام هیگˈ تاکیدکرد: تجارت آزاد میان اوکراین و اتحادیه اروپا به نفع روسیه نیز خواهد بود.

وزیر خارجه انگلیس در ادامه از طرف های درگیر در اوکراین خواست تا خویشتندار باشند و از خشونت دوری کنند.

از زمان امتناع ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری اوکراین برای امضای توافق نامه تجارت آزاد میان اوکراین و اتحادیه اروپا اعتراض هایی این کشور را فرا گرفت.

بر اساس این گزارش، در چند روز اخیر نیز خشونت نیروهای پلیس و کشته شدن چند معترض نیز نارامی های این کشور را افزایش داده به طوریکه برخی از مقامات غرب نسبت به تنش ها در این کشور ابراز نگرانی کردند.

ویلیام هیگ گفت: ما به شدت نگران اوضاع اوکراین هستیم. نباید از ناآرامی ها در اوکراین به عنوان نبرد و درگیری میان شرق و غرب یاد کرد. اگر دولت اوکراین با توافق نامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا موافقت کند، این به نفع مردم اوکراین و حتی به نفع روسیه است.

هیگ گفت که وی اخیرا با همتای اوکراینی خود در مورد جدیدترین تحولات این کشور گفت و گو کرده و از وی خواسته تا دولت این کشور از خشونت دوری کند.

وزیر خارجه انگلیس همچنین دولت اوکراین و مخالفان را تشویق کرد تا به دنبال یافتن راه حل برای پایان دادن به بحران این کشور از طریق ابزار مسالمت آمیز باشند.

این مقام انگلیسی افزود: آنچه ما خواهان آن هستیم یک اوکراین دموکراتیک و باثبات است که روابط خوبی با همسایگانش داشته باشد.

مترجمام**9234**1010
کد N82512