آیت‌الله علوی‌گرگانی:

اطاعت‌پذیری از ولایت فقیه عامل موفقیت نظام اسلامی می‌شود

سیاسی

یک مرجع تقلید گفت: ولایت فقیه، انقلاب اسلامی را از طوفان‌های سهمگین نجات داد و این ولایت شعبه‌ای از ولایت ائمه اطهار(ع) می‌باشد که اطاعت پذیری از ایشان عامل موفقیت نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی در جمع مدیران ایثار گر مدارس و فرزندان شاهد شهرستان قرچک در خصوص ویژگی‌های مهم مومنان تصریح کرد: طبق آیات قرآن کریم مومن کسی است که به خدا و رسولش ایمان دارد و با ایمان قلبی خود هرگز دچار شک و شبهه نخواهد شد.

وی افزود: عده‌ای تنها به ظاهر به خدا و رسولش ایمان می‌آورند اما در برخی از شرایط دچار شک و شبهه می‌شوند و حاضر به فدا کردن مال و جان خود در راه حفظ دین شان نیستند.

این مرجع تقلید پیرامون اهمیت ولایت فقیه نیز عنوان کرد: شاید عده‌ای درباره جایگاه ولایت فقیه دچار شک و شبهه‌ای شوند و بگویند که ولایت فقیه چیست و حتی عده‌ای آن را از دین خدا جدا بدانند این در حالی است که ولایت فقیه در جایگاه پایین‌تر از ولایت اهل بیت(ع) و ائمه اطهار قرار دارد و ولایت فقیه بخشی از ولایت ائمه اطهار(ع) است.

وی گفت: فرد مومن باید به دور از هر گونه شک و شبهه‌ای در شرایطی که رهبر و ولایت فقیه بخواهد جان و مال خود را فدا نماید هرچند همه ما باید تلاش کنیم به به طور یقین به ایمان قلبی نسبت به خدا دست پیدا کنیم.

این استاد برجسته حوزه در ادامه با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی و پیروزی شکوهمند انقلاب، نعمت بزرگی است زیرا با این انقلاب پس از گذشت 35 سال هیچ آقا بالاسری وجود ندارد و آمریکا و انگلیس و دیگر استعمارگران نقشی در تعیین سرنوشت ما ندارند.

وی تصریح کرد: مردم با گذشت از جان و مال خود به خیابان‌ها رفته تا قدرت‌های جهانی را شکست دهند و این انقلاب با مرجعیت امام خمینی(ره) و همراهی مردم ایران در صحنه به پیروزی رسید در حالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان ایران اراده‌ای در برابر مستکبران جهانی نداشتند اما امروز مملکت به دست مردم و مرجعیت اداره می‌شود.

علوی گرگانی رهبری و مرجعیت را عاملی مهم در پیروزی ملت‌ها در برابر مستکبران جهانی خواند و افزود: کشورهای اسلامی باید توجه داشته باشند که برای پیروزی در برابر مستکبران و قدرتهای جهانی باید دارای یک رهبر باشند تا پیروز شوند.

وی تصریح کرد: باید با قدردانی از این انقلاب، اتحاد و وحدت را حفظ کنیم و با پیروی از ولایت فقیه در برابر دشمنان ایستادگی کنیم آن هنگام دشمن توان هیچ کاری در برابر اتحاد ما را ندارد همچنین باید بدانیم که انقلاب اسلامی به عنوان نعمتی الهی باید حفظ شود تا آن را از دست ندهیم.

این استاد حوزه علمیه با تاکید بر جلوگیری از نفاق و تفرقه در کشور اظهار کرد: نباید سخنی گفته شود که زمینه تفرقه و نفاق در جامعه را به وجود بیاورد زیرا دشمن می‌خواهد میان مردم شکاف و تفرقه ایجاد کند تا بتواند با دخالت‌های خود اختیار مملکت را به دست بگیرد.

وی گفت: امروز اختیار مملکت در دست جوانان است و باید جوانان با تکیه بر ولایت فقیه، اتحاد میان خود را حفظ کنند تا دشمن نتواند در اهداف خود در ایجاد تفرقه به موفقیت برسد.

انتهای پیام

کد N82307