حماس: طرح حیله‌گرانه کری پایمال شدن حقوق فلسطینی‌ها را به دنبال دارد

فلسطين,حماس

سخنگوی جنبش حماس با بیان اینکه طرح ارائه شده از سوی جان کری برای برقراری صلح میان فلسطین و اسرائیل با هدف زایل شدن حقوق فلسطینی‌ها ارائه شده، از مقامات تشکیلات خود گردان خواست فورا به مذاکرات به اصطلاح صلح خاتمه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در یک کنفرانس مطبوعاتی از تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش فتح خواست هرچه سریعتر به روند مذاکرات با اسرائیل پایان دهند.

وی در توجیه این درخواست خود گفت: در سایه اطلاعاتی که به دنبال افشای جزئیات طرح توافق چارچوبی جان کری، وزیر خارجه آمریکا به دست ما رسیده حماس توقف مذاکرات را خواستار است.

سامی ابوزهری تصریح کرد: طرح جان کری موجب زایل شدن حقیقت فلسطین است و حقوق فلسطینیان می‌شود و جنبش فتح باید با پایان دادن به تک روی‌های خود، به نظر مردم فلسطین احترام بگذارد.

عزت الرشق عضو دفتر سیاسی حماس نیز در این خصوص گفت: جنبش حماس مجددا نسبت به خطرات طرح صهیونیستی ‌- آمریکایی صلح که بی‌سر و صدا زمینه را برای از بین بردن حقیقت فلسطین فراهم کرده و پرده از جانبداری آمریکا از مواضع رژیم اشغالگر اسرائیل بر می‌دارد هشدار می‌دهد.

وی همچنین سکوت مذاکره کنندگان فلسطینی در این خصوص را محکوم کرد و از پافشاری تشکیلات خودگردان فلسطین بر ادامه این مذاکرات "بیهوده" اظهار تعجب کرد.

الرشق با فریبنده خواندن طرح توافق چارچوبی جان کری از تشکیلات خودگردان خواست از ادامه مذاکرات منصرف شوند و اعلام کرد که در واقع مذاکرات صلح به عنوان سرپوشی برای جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین محسوب می‌شود.

از سوی دیگر به دنبال افزوده شدن نام معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به فهرست تروریستی آمریکا، حماس این اقدام را به شدت محکوم کرده و آن را در راستای ترور سازمان یافته رهبران و شخصیت‌های فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.

انتهای پیام

کد N82197