پلیس انگلیس سالانه صدها کودک و نوجوان را زندانی می کند

پلیس

لندن - ایرنا - پلیس انگلیس سالانه صدها کودک و نوجوان را بر اساس ˈقانون سلامت روانیˈ زندانی می کند.

به گزارش ایرنا، شبکه 4 رادیو ˈبی بی سیˈ روز یکشنبه اعلام کرد پلیس این کودکان و نوجوانان را بر اساس ˈقانون سلامت روانیˈ به بازداشتگاه می فرستد، چون ماموران در واقع جای دیگری برای فرستادن این گونه کودکان ندارند.

ˈبی بی سیˈ گفت: بر اساس آماری که مطابق قانون آزادی اطلاعات منتشر شده، در 11 ماهه نخست سال 2013 میلادی 305 فقره از این گونه بازداشت ها در انگلیس صورت گرفته است.

این آمار نشان می دهد که برخی از این کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی بیش از 24 ساعت در بازداشتگاه پلیس به سر برده اند.

موضوع بازداشت و زندانی کردن کودکان و نوجوانانی که مظنون به ابتلا به بیماری های روانی هستند، برای نخستین بار سال 2012 میلادی علنی شد.

بر اساس آمارهای منتشره در سال 2011 میلادی 385 نفر از چنین کودکانی در بازداشتگاه های پلیس گرفتار شده بودند و این آمار در سال 2012 میلادی نیز 317 نفر بوده است.

ˈسارا برنانˈ مدیر بنیاد خیریه موسوم به ˈافکار جوانˈ در واکنش به این آمار گفت: دستگیری و نگهداری کودکان و نوجوانان دارای مشکلات روانی در بازداشتگاه های پلیس، اقدامی تکان دهنده است.

وی افزود: کودکان و نوجوانان نیازمند مکان های مناسبی برای مراقبت و محافظت هستند و هرگز نباید به دلیل مشکلات روانی سر از بازداشتگاه های پلیس درآورند.

وزارت بهداشت انگلیس نیز متقابلا اعلام کرده است که برنامه ویژه ای را در این زمینه به مورد اجرا گذاشته است که مطابق آن پرستاران بیماری های روانی پلیس را برای شناسایی و مراقبت از چنین افرادی همراهی می کنند.

این وزاتخانه افزوده است: برای اجرای این طرح 25 میلیون پوند بودجه نیز اختصاص یافته است.

اروپام**345
کد N82050