مشاور رییس جمهوری سوریه: ما برای بازگرداندن امنیت و آرامش به ژنو آمده ایم

امنیت,سوریه

تهران - ایرنا - خانم ˈبثینه شعبانˈ مشاور سیاسی و مطبوعاتی رییس جمهوری سوریه گفت: هیات رسمی سوریه برای رساندن کمک های انسان دوستانه به ژنو نیامده، بلکه این هیات برای بازگرداندن امنیت و آرامش به کشور به ژنو سفر کرده است .

به گزارش پایگاه خبری لبنانی ˈالنشرهˈ، بثینه شعبان افزود: ما برای بازگرداندن امنیت و آرامش به ژنو آمده ایم، اما جدیتی در طرف مقابل در این خصوص نمی بینیم .

مشاور سیاسی رییس جمهوری سوریه افزود: ما در مورد همه موضوع هایی که مربوط به مردم سوریه است ، بحث و گفت و گو می کنیم و البته بیشتر بر اولویت ها تکیه و تمرکز خواهیم کرد، اولویت نخست ما کاستن و از بین بردن درد و رنج های مردم و پایان دادن به تروریسم و رهایی از مزدوران جنایتکاری است که از هر نقطه ای از کره زمین به کشور ما آمده اند و به همین دلیل است که می گوییم ما هیچ موضوعی را برای بررسی وتو نمی کنیم .

بثینه شعبان در مصاحبه با تلویزیون رسمی سوریه خاطر نشان کرد: نباید اتفاقی خلاف منافع سوری ها روی دهد و کاری خلاف این جهت انجام شود ، بازگرداندن امنیت و آرامش و در پیش گرفتن راه حل سیاسی ، روح اصلی بیانیه ˈژنو -1ˈ است .

وی در مورد ریاست هیات سوری نیز گفت: امروز نیز ˈبشار الجعفریˈ نماینده سوریه در سازمان ملل، ریاست هیات سوری را بر عهده خواهد داشت .

بثینه شعبان در مصاحبه با شبکه خبری روسی ˈ روسیا الیوم ˈ نیز گفته بود: ما با بررسی مساله بازداشت شدگان و کسانیکه در اختیار طرف مقابل هستند، مشکلی نداریم ، برای اینکه در جهت راه حل سیاسی واقعی گام برداریم ، همه طرف ها و طیف های مختلف معارضان باید حضور داشته باشند .

مترجمام **2041**1651
کد N81942