دیدار جمعی از بانوان غیر ایرانی مؤسسه بنت‌الهدی با رئیس فراکسیون زنان

جمعی از بانوان غیرایرانی مؤسسه آموزش عالی بنت‌الهدای، امروز (یکشنبه) با فاطمه رهبر، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ابتدای این دیدار فاطمه رهبر با اشاره به ارتقاء جایگاه زنان در کشورمان بعد از انقلاب اسلامی در عرصه‌های علمی فرهنگی و سیاسی افزود: از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، ایجاد هویت و شخصیت برای زنان مسلمان و حضور مؤثر زنان در عرصه‌های علمی و دانشگاهی و سطح گوناگون اجرایی کشور می‌باشد.

وی همچنین به وضع قوانین مختلف در خصوص حمایت‌های جانبی از بانوان خانه‌دار اشاره کرد و افزود: تلاش‌های گسترده‌ای در این مورد انجام گرفته و مسأله بیمه بانوان خانه‌دار در بودجه امسال پیشنهاد شده است.

در این دیدار همچنین فاطمه رهبر توضیحاتی پیرامون نقش و جایگاه مجلس شورای اسلامی در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران ارائه داد.

در ادامه این دیدار لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی، نیز به جایگاه والای زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بانوان مسلمان با الهام از آموزه‌های دینی و اسلامی و تحت امر مقام عظمای ولایت، جایگاه اصلی خود را پیدا نمودند و در حال حاضر بیش از 70 درصد از جامعه قرآنی کشور را بانوان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

کد N81850