ایران 30 تبعه پاکستانی را تحویل داد

ورود غیر قانونی,ایران

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: نیروهای مرزبانی ایران در پایانه ˈمیرجاوهˈ در نقطه مرزی مشترک دو کشور ؛ 30 تبعه پاکستانی را که به جرم ورود غیرقانونی بازداشت شده بودند،ا به مقام های مرزی ایالت بلوچستان پاکستان تحویل دادند.

به گزارش ایرنا، منابع خبری پاکستان امروز یکشنبه به نقل از مقام های پلیس ( سپاه ) مرزی این کشور نوشتند: مرزبانان ایران پس از انجام تحقیقات و بازرسی از اتباع بازداشت شده، آنان را به مقام های مرزی آژانس تحقیقات فدرال پاکستان (اف آی ای) در منطقه ˈچاغیˈ حوالی ˈتفتانˈ ( پایانه میرجاوه) تحویل دادند.

پیش از این نیز در روز دهم دی ( 31 دسامبر 2013) روزنامه های پاکستان نوشتند که نیروهای مرزی ایران 40 تبعه پاکستانی را بازداشت کرده و به مقام های مرزی پاکستان در مرزی میرجاوه تحویل دادند.

به نقل از منابع خبری , اتباع پاکستانی به منظور یافتن کار و یا سفر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس با ورود غیرقانونی به ایران سعی در رسیدن به دروازه های دیگر کشورها دارند.

گروه های غیرقانونی قاچاق انسان در این منطقه ؛ اقدامات خطرناکی را در اعزام مهاجران غیرقانونی به آن سوی مرزها به کار می بندند و گاه با حبس چندین نفر در محفظه های اتومبیل های عبوری و یا بار کامیون ها ؛ وضعیت خطرناکی برای مسافران غیرقانونی ایجاد می کنند.

در گزارش رسانه های خبری پاکستان ؛ خبر قربانی شدن مهاجرین غیرقانونی در مرزها و مناطق همجوار با ایران بسیار منتشر می شود.

آساق ** 1095**1566
کد N81823