ندیمی در تشریح جزئیات سفر هیأت پارلمانی کره جنوبی به ایران،

رئیس کره جنوبی با لاریجانی و روحانی دیدار می‌کند

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی گفت که رئیس کره جنوبی و هیأت همراه در سفر چهار روزه خود با رئیس جمهور و رئیس مجلس دیدار می‌کند.

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: رئیس مجلس کره جنوبی به همراه هیأت پارلمانی امروز (یکشنبه) وارد تهران شدند و قرار است امشب بعد از دیدار با رئیس مجلس در نشست خبری شرکت کرده و پس از آن ضیافت شامی در مجلس برپا می‌شود.

به گفته وی رئیس کره جنوبی فردا صبح دیداری با رئیس جمهور خواهد داشت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی گفت که در جریان این سفر این هیأت پارلمانی بازدیدی از استان فارس یا اصفهان خواهند داشت.

ندیمی با بیان اینکه در پرتو برگزاری نشست و دیدارها با هیأت پارلمانی کره جنوبی در مورد رفع برخی تنگناها چاره‌اندیشی می‌شود توضیح داد: کره جنوبی نقش مهمی در دنیا دارد که طبیعتا توسعه ارتباط با این کشور از اهمیت به سزایی برخوردار است. بر همین اساس است که تاکنون سفرهای دوجانبه‌ای صورت گرفته است.

وی افزود: در پرتو برگزاری این سفرها و نشست‌ها و دیدارهای انجام شده در مورد رفع معضلات و برخی تنگناها در مورد مسائل تحریمی و یا مسائلی که به جلب حمایت مجامع جهانی نیازمند است چاره‌اندیشی می‌شود و ما در مورد آن گام برمی‌داریم.

ندیمی همچنین گفت که سال آینده گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی و رئیس مجلس به کره جنوبی سفر خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N81709