رهبر شیعیان ترکیه: امپریالیستها تروریستهای خود را از سوریه خارج کنند

ترکیه

آنکارا- ایرنا- رهبر شیعیان ترکیه گفت: تنها مردم سوریه حق دارند در مورد سرنوشت کشور خود تصمیم گیری کنند و امپریالیستها باید تروریستهای خود را که از 80 کشور به سوریه اعزام کرده اند از آن کشور خارج کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری شیعیان ترکیه (زینبیه) ،ˈ صلاح الدین اوزگوندوز ˈ در سخنرانی خود در مسجد زینبیه در استانبول این مطلب را عنوان کرد.

وی با اشاره به مذاکرات ژنو 2 ، افزود : مردم سوریه نیازی به تصمیم گیری قدرتهای بزرگ و امپریالیست در مورد سرنوشت آنان ندارند و حق تعیین سرنوشت خود را دارند.

ˈاوزگوندوز ˈ با تاکید بر اینکه مسلمانان امیدی به کمک امپریالیستها به آنان ندارند ، افزود: نمایندگان سوریه درکنفرانس ژنو به بهترین وجه از خود و مردم و کشور خود دفاع کردند و به آنان تبریک می گویم.

وی تاکید کرد که اگر ایادی امپریالیستها که از 80 کشور جهان به سوریه اعزام شده اند از آن کشور خارج شوند، امنیت در سوریه برقرار می شود و نیازی به برگزاری نشست هایی از نوع ژنو 2 نمی ماند.

رهبر شیعیان ترکیه گفت: اگر معارضان و حامیان خارجی آنان به خود اعتماد دارند اجازه دهند که در سوریه انتخابات عادلانه برگزار شود و هرکس با میزان محبوبیت خود در بین مردم سوریه آشنا شود.

خاورم ** 2010* 230 *1446
کد N81135