رئیس مجمع نمایندگان کرمانشاه:

دارایی‌های آزاد شده ایران صرف خودکفایی در برابر تحریم‌ها شود

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است، باید بخشی از دارایی‌های بلوکه ایران که آزاد می شود را صرف خوکفایی کشور کرد تا اگر دوباره تحریمی علیه ایران اعمال شد باز مردم تحت فشار قرار نگیرند.

نعمت الله منوچهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به آزادشدن تدریجی بخشی از دارایی های ارزی ایران، گفت: این دارایی حق خود ما بود که بازگردانده شد و البته نباید در برابر آن به کسی امتیاز دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال هایی که ایران تحریم بود مردم فشار و سختی زیادی را تحمل کردند، اظهار داشت: باید دید مردم از چه بخش هایی بیشتر تحت فشار هستند و این دارایی های بازگشت داده شده به آن بخش ها تزریق شود.

نماینده پاوه و اورامانات ادامه داد: بخشی از مردم ایران به نان شب محتاج هستند و فرزندان آنها بیکارند و لازم است بخشی از دارایی ها صرف ایجاد شغل برای جوانان و کمک به معیشت مردم شود.

منوچهری تامین مسکن برای جوانان، کمک به حل معضل اعتیاد، فراهم کردن تسهیلات ازدواج برای جوانان و ... را از دیگر اولویت هایی دانست که دارایی های بلوکه شده ایران باید برای آن صرف شود.

وی با بیان اینکه بخش دیگری از این دارایی ها باید صرف کارهای عام المنفعه شود، یادآوری کرد: نباید اجازه داد دارایی های آزاد شده ایران صرف افراد رانت خوار شود و یا به پروژه هایی اختصاص یابد که معلوم نیست درآمد آنها کجا صرف می شود.

این عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه با تاکید بر اینکه نمی توان به غربی ها اعتماد کرد و ممکن است در آینده سر موضوعاتی از جمله حقوق بشر و ... باز ما را تهدید به تحریم کنند، خاطرنشان کرد: باید بخشی از این دارایی ها صرف خودکفایی کشور شود تا اگر دوباره تحریمی تازه علیه ما اعمال شد دست و پا بسته نمانیم.

منوچهری تصریح کرد: باید از این دارایی ها سهمی را برای تولید دارو و توسعه اقتصاد و صنایع اختصاص دهیم که اگر تحریم ها ادامه پیدا کرد بتوانیم روی پای خود بایستیم.

انتهای پیام

کد N81041