نماینده ولی فقیه در سپاه: انقلاب اسلامی توانست نظام دوقطبی وقت را بر هم بریزد

سپاه پاسداران,سپاه,نماينده ولي‌فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي,انقلاب اسلامي ايران

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست نظام دوقطبی وقت را بر هم بریزد و مدل جدید و نوینی با تکیه بر جهان‌بینی توحیدی و ایدئولوژی متکی بر اسلام را فراروی بشریت قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست نظام دوقطبی وقت را بر هم بریزد و مدل جدید و نوینی با تکیه بر جهان‌بینی توحیدی و ایدئولوژی متکی بر اسلام را فراروی بشریت قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اینکه "انقلاب اسلامی ایران یکی از پدیده‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در تاریخ معاصر به حساب می‌آید"، خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب اسلامی ایران ما شاهد انقلاب‌های وسیعی در کشورهای مختلف از جمله انقلاب کبیر فرانسه و همچنین انقلاب اکتبر شوروی بودیم ولی به یقین باید گفت که انقلاب ایران توانسته است تأثیر عمیقی در سطح منطقه و عرصه بین‌الملل از خود به جای بگذارد.

وی با بیان اینکه "انقلاب ایران توانست نظام دو قطبی وقت را بر هم بریزد و مدل جدید و نوینی با تکیه بر جهان‌بینی توحیدی و ایدئولوژی متکی بر اسلام را فراروی بشریت قرار دهد"، تاکید کرد: در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و شوروی، انقلاب ایران تأثیرگذاری بیشتری در عرصه جهانی داشته است. امروز که 35 سال از انقلاب ایران می‌گذرد، شاهد گستره نفوذ این انقلاب در عمق منطقه و سطح بین‌الملل هستیم.

سعیدی در ادامه به تعبیر کسینجر درباره انقلاب ایران اشاره کرد و گفت: کسینجر معتقد است که گاهی یک وزنه کوچک وارد حوض یا استخر می‌شود و در این حوضچه موجی ایجاد می‌کند اما گاهی یک وزنه بسیار سنگین در یک اقیانوس قرار می‌گیرد و امواجی تولید می‌کند که قدرت این امواج از یک سونامی هم بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: احیای نرم‌افزار توحیدی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امام خمینی (ره) آن را احیا کرد و در واقع این نرم‌افزار، بازگشتی به تدبیر ذات باری‌تعالی برای ارائه قانون و رهبری مطلوب به بشریت بود.

وی با بیان اینکه "در مورد اداره بشر و قانون و مقررات در جهان، دو دیدگاه وجود دارد"، گفت: یک دیدگاه معتقد است که چنانچه پنجاه درصد به علاوه یک به شخصی رای بدهند، او به عنوان رهبر انتخاب می‌شود، همچنین همین تعداد می‌توانند قانونگذاران خود را نیز تعیین کنند.

سعیدی ادامه داد: آنچه که خداوند در مورد اداره مردم و قانون و مقررات تدبیر کرده است، بازگشت به قانون و مقرراتی است که ذات باری‌تعالی برای بشر ارائه کرده است و امام خمینی(ره) این راه را در جریان انقلاب در جلوی مردم قرار داد.

ادامه دارد...

کد N81040