یونهاپ: خویشاوندان نزدیک شوهر عمه رهبر کره‌شمالی نیز اعدام شده‌اند

سیاسی

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی به استناد بر منابع مختلف گزارش داد که علاوه بر شوهر عمه رهبر کره‌شمالی، خویشاوندان نزدیک وی نیز اعدام شده‌اند.

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی به استناد بر منابع مختلف گزارش داد که علاوه بر شوهر عمه رهبر کره‌شمالی، خویشاوندان نزدیک وی نیز اعدام شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک منبع آگاه از اوضاع در کره‌شمالی گفت که کل خانواده "جانگ سونگ تائک"، شوهر عمه رهبر کره‌شمالی حتی کودک‌ها نیز اعدام شده‌اند.

طبق این منبع، خواهر بزرگتر تائک و همسرش که سفیر کره‌شمالی در کوبا بود، یکی دیگر از خویشاوندان نزدیک تائک به نام "جانگ یونگ چول" که سفیر این کشور کمونیستی در مالزی بود و دو فرزند 20 ساله‌اش، به پیونگ یانگ فرا خوانده شده و اعدام شدند.

اعضای خانواده‌هایی که در جریان این دستگیری‌ها، مقاومت نشان می‌دادند در مقابل منزل خود و همسایگان کشته می‌شدند.

این در حالی است که گفته می‌شود زن‌هایی که از خون جانگ سونگ تائک نبودند، اعدام نشده‌اند. همچنین همسر جانگ یونگ چول به اجبار از او طلاق گرفته و با خانواده‌اش به یک کمپ دور افتاده فرستاده شد.

تائک در حکومت کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی دومین فرد قدرتمند این کشور بود اما اواسط دسامبر 2013 دستگیر و به جرم تلاش برای کودتا اعدام شد. پس از آن نیز مشخص شد که همسر تائک که عمه رهبر کره‌شمالی هست نیز به دلیل عمل مغز در کما به سر می‌برد و همچنان اطلاعی از سرنوشت او در دسترس نیست.

انتهای پیام

کد N80678

خواندنی از سراسر وب