یک فعال دانشجویی: حضور سرمایه‌گذاران خارجی موجب رشد و توسعه کشور خواهد شد

انجمن‌هاي اسلامي,صنعت,رييس‌جمهور,دانشجويي,تشكل دانشجويي

سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: اگر سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌های مختلف انجام شود، در عین رونق بخشیدن به اقتصاد فعلی کشور، موجب رشد و توسعه صنعت نیز خواهد شد.

سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: اگر سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌های مختلف انجام شود، در عین رونق بخشیدن به اقتصاد فعلی کشور، موجب رشد و توسعه صنعت نیز خواهد شد.

محمد رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به دعوت رییس‌جمهور از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران که در اجلاس داووس مطرح شد، اظهار کرد: دعوت آقای روحانی از سرمایه‌گذاران خارجی در اجلاس داووس که یک مجمع جهانی است، حتماً تأثیر مثبتی بر تصمیم آنها مبنی بر حضورشان در ایران خواهد گذاشت؛ چراکه بدین ترتیب سرمایه‌گذاران احساس امنیت می‌کنند و می‌بینند که در بازار ایران ثبات بوجود آمده است.

وی با بیان اینکه "گام بعدی پس از طرح این دعوت، هدایت سرمایه‌گذاران به بخش صنعت است"، تاکید کرد: باید سرمایه‌گذاری‌های آتی را به حوزه صنعت هدایت کنیم؛ چراکه علاوه بر همکاری‌های خوبی که در فضای اقتصادی ایجاد می‌شود، زیرساخت‌های صنعتی کشور را نیز رشد می‌دهد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: کار دیگری که باید انجام داد، فعال کردن صنعتگران داخلی در کنار سرمایه‌گذاران خارجی است. باید فضای رقابتی دوستانه‌ای بوجود آورد تا صنعتگران ما علاوه بر رقابت سالم بتوانند، از علم و دانش کشورهای دیگر نیز استفاده کنند.

مسئول روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با اشاره به ضرورت همکاری نهادهای دیگر کشور با دولت در این زمینه، گفت: دیگر نهادهای موجود کشور نیز باید با دولت همدلی و همکاری کنند. به طور مثال مجلس می‌تواند در این راستا قوانین تسهیل‌کننده‌ای را وضع کند تا سرمایه‌گذاران در مدت زمان کمتری بتوانند کار خود را در ایران آغاز کنند.

رهبری همچنین گفت: این دعوت در حالی صورت گرفته است که ایران چند سالی با تحریم‌ها و پنجه نرم کرده است اما بسترهای اولیه برای تحقق این دعوت در دولت جدید ایجاد شده است و مردم و مسئولان نگاه مثبتی به این موضوع دارند.

وی در پایان اظهار کرد: عده‌ای، حضور سرمایه‌گذاران خارجی را مانعی برای پیشرفت کشور می‌دانند که این نگرانی در زمانی که سرمایه‌گذاران در حوزه کالاهای مصرفی فعالیت کنند، درست است. دولت باید بداند که سرمایه‌گذاری در حوزه مصرفی، صنعت داخلی کشور را از بین می‌برد.

انتهای پیام

کد N80592