به دنبال ادامه ناآرامی ها/ تدابیر امنیتی در نیروگاه های هسته ای اوکراین تشدید شد

تشدید ناآرامی ها

مسکو - ایرنا- ˈادوارد ایستاوسکیˈ وزیر معادن و انرژی اوکراین روز شنبه از تشدید تدابیر امنیتی پیرامون نیروگاه های هسته ای این کشور اروپای شرقی به دلیل تشدید ناآرامی ها خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، ایستاوسکی، تصمیم برای تشدید تدابیر امنیتی نیروگاه های هسته ای اوکراین را در ارتباط با اعتراضات عمومی در کی کیف و دیگر شهرها و مناطق این جمهوری شوروی سابق اعلام کرد.

وی افزود: کشور ما چرخه کامل تولید انرژی (هسته ای) را بر مبنای استانداردهای بین المللی دارد و تدابیر امنیتی در تمامی واحدهای هسته ای تشدید شده است.

وزیر معادن و انرژی اوکراین با اشاره به ورود معترضان مخالف دولت اوکراین به ساختمان وزارت معادن و انرژی این کشور در ساعات نخست روز شنبه اضافه کرد: من از آنان خواستم که ساختمان وزارت را ترک کنند و آنان نیز این کار را کردند.

اوکراین با جمعیت 48 میلیونی خود 15 واحد نیروگاه هسته ای دارد و آثار مرگبار انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل در این کشور در دهه 1980 میلادی هنوز نیز پابرجاست.

بر اساس آمار منتشر شده حدود 46 درصد انرژی مورد نیاز اوکراین از نیروگاه های هسته ای تامین می شود.

اوکراین از یکشنبه هفته گذشته شاهد دور تازه ای از ناآرامی ها و درگیری میان معترضان مخالف دولت به پشتیبانی کشورهای غربی و نیروهای امنیتی و پلیس این کشور می باشد که بر اثر آن صدها نفر از دو طرف زخمی شده اند.

اروپام/518** 1552
کد N80378