دستور رئیس پنتاگون برای تحقیق در نیروهای اتمی آمریکا

وزیر دفاع آمریکا پس از وقوع یکسری حوادث "خجالت‌آور" در نیروی اتمی این کشور خواستار بازبینی گسترده در این بخش از نیروی ارتش ایالات متحده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کربی، از فرماندهان ارتش آمریکا گفت: چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا تصمیم دارد تا فرماندهان ارشد ارتش را به خاطر رسوایی‌های اخیر و اتهامات گزارش شده احضار کند چرا که نیروی اتمی ارتش آمریکا فعالیتی به شدت حساس دارد و فعالیتش باید مورد بررسی قرار گیرد.

نیروی هوایی آمریکا هفته گذشته فاش کرد که 34 افسر موشکی در پایگاه مونتانا به اتهام تقلب در امتحان مهارت از کار معلق شدند. این افشاگری در پی افشای اتهام مربوط مالکیت غیرقانونی مواد مخدر توسط 11 افسر نیروی هوایی مطرح شد.

این فرمانده ارتش آمریکا افزود: چاک هاگل معتقد است که زمان آن رسیده که وزارت دفاع آمریکا اقداماتی را برای بررسی صحت و سلامت نیروهای حاضر در نیروهای اتمی ارتش انجام دهد. به ویژه آن دسته از مسائلی که بر اخلاقیات، تخصص گرایی، عملکرد و رهبری اثر می‌گذارد.

رهبران ارشد که بر هیات اتمی ارتش نظارت دارند، قصد دارند تا طی دو هفته آینده درباره مسائل شخصی و اخلاقی با هاگل دیدار و گفت‌وگو کنند. پس از این نشست، فرماندهان باید ظرف 60 روز "برنامه اقدام" را برای تعیین و بررسی مشکلات شخصی ارائه کنند.

هاگل همچنین قصد دارد تا یک بررسی مستقل گسترده ظرف 90 روز با همکاری مقام‌های سابق ارتش برای ارائه‌ی کمبودهای تخصصی و سایر مسائل مرتبط ارائه کند.

دریادار جان کربی افزود: هنوز خیلی زود است که اعلام کنیم آیا ضرورت دارد برخی از رهبران نیروی هوایی ارتش آمریکا به خاطر برخی مشکلات به وجود آمده، مسئول شناخته شوند یا خیر.

انتهای پیام

کد N80298