بازتاب وسیع خبری حضور رییس جمهوری ایران در اجلاس داووس در جمهوری آذربایجان

باکو,ایران

باکو- ایرنا- دیدار رییسان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حاشیه چهل و چهارمین اجلاس مجمع اقتصادی ˈداووسˈ و برنامه های هیات ایرانی بازتاب گسترده ای در رسانه های جمهوری آذربایجان داشت.

رسانه های جمهوری آذربایجان با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی بین دوکشور به وجود زمینه های فراوان برای گسترش روابط همسایگی و دوستی بین ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کردند.

ابراز علاقه مندی طرفین بر گسترش بیش از پیش همکاری های دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، انرژی، فرهنگی و سایر عرصه ها و افزایش تلاش های دو طرف برای گسترش روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای در اخبار مرتبط با دیدار رییسان جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان قرار داشت .

اغلب خبرگزاری ها و سایت های خبری جمهوری آذربایجان علاوه بر انعکاس خبر این دیدار ، اقدام به انتشار مطالب مربوط به دیدارها و برنامه های خبری دکتر روحانی در اجلاس داووس با استناد به منابع خبری ایران کردند.

همچنین خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان متن کامل سخنرانی رییس جمهور کشورمان در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس را در بخش فارسی خود انعکاس داد.

روزنامه های ˈآذربایجانˈ، ˈینی آذربایجانˈ ، خبرگزاری های ˈآپاˈ ، ˈآینس پرسˈ ، سلام نیوز و اغلب پرتال های خبری جمهوری آذربایجان خبر این دیدار و سایر ملاقات ها و مصاحبه های رییس جمهور کشورمان را منعکس کردند.

حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس جهانی اقتصاد در داووس سوییس بازتاب گسترده منطقه ای و بین المللی داشت.

خاورم*1206*1010
کد N80240