معاون وزیرخارجه در گفت‌و‌گو با ایلنا:

دستاورد داووس گشایشی جدید در روابط ایران و غرب خواهد بود

سیاست خارجی

ایران هم به لحاظ قوانینی که داریم که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هم به دلیل ظرفیت های فراوانی که وجود دارد یکی از بازار های مهم و فعال و پویا برای تمام سرمایه گذاران خارجی و بین المللی است.

معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه کشورمان دستاورد نشست داووس را ایجاد باب جدید و گشایشی نوین در روابط ایران و غرب دانست.

حسین امیرعبداللهیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا،حضور ایران در نشست داووس را بسیار با اهمیت توصیف کرد و با اشاره به اینکه نشست داووس یکی از نشست های مهم اقتصادی در حوزه بین المللی است، حضور روحانی در این نشست را متضمن دستاوردهای بزرگ اقتصادی و سیاسی برای جمهوری سالامی ایران توصیف کرد.

این دیپلمات ادامه داد: با توجه به برنامه های خوب و دیدارهایی که ایشان در سوییس انجام دادند شاهد گشایش جدید در روابط جمهوری اسلامی با غرب باشیم. این امر باب جدیدی را برای رابطه با کشورهایی که می توان در چارچوب اجلاس داووس با آنان همکاری کرد ایجاد خواده شد.

وی با اشاره به دعوت از رییس جمهور از کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در ایران در خصوص بستر مناسب برای این امر در کشورمان اظهار داشت: در ایران بستری فراتر از این برداشت ها وجود دارد. ایران هم به لحاظ قوانینی که داریم که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هم به دلیل ظرفیت های فراوانی که وجود دارد یکی از بازار های مهم و فعال و پویا برای تمام سرمایه گذاران خارجی و بین المللی است.

معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه کشورمان در پایان درباره حضور ایران در نشست اقتصادی داووس در سطح بالاترین مقام اجرایی کشور اظهار داشت: حضور ما در سطح ریاست جمهوری به دلیل نقش فعالانه جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مرتبط با برنامه‌های اعلام شده در داووس است.

کد N79822