اخبار بحرین/

یورش نظامیان به منازل در غرب منامه/ادامه محدودیتها علیه نمازگزاران مسجد البربغی

آفریقا و خاورمیانه

بازداشت پنجاه نفر از زمان درخواست ولیعهد بحرین از مخالفان برای گفتگو، ادامه یورش به منازل در نیمه های شب ومنع نمازگزاران از اقامه نماز در مسجد البربغی از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الوفاق، یوسف المحافظه مسئول حقوق بشری بحرینی گفت: مرکز حقوق بشر بحرین از زمان دعوت سلمان بن حمد ولیعهد بحرین از گروه های مخالف برای گفتگو حدود پنجاه نفر بازداشت شده اند.

وی افزود: از آغاز سال جاری میلادی تا 18 ژانویه حدود 92 نفر بازداشت شده اند که در میان آنها 9 نوجوان وجود دارد که فقط 18نفر از آنها آزاد شده اند.

از سوی دیگر جمعیت جوانان بحرینی با صدور بیانیه ای تاکید کرد: از سال 2013 احکامی علیه 651 زندانی به دلایل امنیتی صادر شده است که اتهامات این افراد شرکت در تجمعات بوده است.

این درحالی است که هادی الموسوی مسئول حقوق بشر جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد: از دسامبر گذشته 183 نفر بازداشت شده اند که در میان آنها حدود 31 نوجوان وجود دارد.

از سوی دیگر جمعیت الوفاق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مسئولان امنیتی مانع از حضور نمازگزاران در محل مسجد ویران شده البربغی شدند.

در این بیانیه آمده است: رژیم بحرین همچنان مانع از برگزاری نماز در محل مسجد البربغی که در آوریل 2011 شدند.

الوفاق اعلام کرد: نیروهای امنیتی از هفته ها قبل موانعی همانند سیم خاردار در اطراف مسجد البربغی قرار داده اند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی چند روز قبل تعدادی از شهروندان بحرینی که قصد اقامه نماز در این مسجد را داشتند بازداشت کردند.

از سوی دیگر میثم سلمان مسئول آزادی های دینی مرکز حقوق بشری بحرینی گفت: جلسه دادگاه روز چهارشنبه آینده درباره شورای اسلامی علمای بحرین صوری و فاقد مشروعیت و عدالت است.

وی افزود: این دادگاه فاقد مشروعیت و مغایر معاهدات بین المللی است.

شیخ میثم سلمان تصمیم به مرکز اسلامی علمای بحرین را ظلمی آشکار ضد آزادی های دینی و نشانه ادامه تلاشهای ضد دینی رژیم است.

وی افزود: انحلال شورای اسلامی علمای بحرین به موارد نقض حقوق بشر،نقض آزادی های دینی افزوده می شود.

از سوی دیگر جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای از یورش نظامیان رژیم به منازل در بامداد امروز در مناطق القریه،کرباباد و بازداشت شماری در منطقه کرباباد خبر دادند.

منابع وابسته به مخالفان به ورود به منازل بدون مجوز و مزاحمت برای زنان در منطقه کرباباد در غرب منامه اشاره کردند.