وزیر امور خارجه ترکیه از تلاش ایران برای پایان بحران در سوریه تقدیرکرد

ایران

آنکارا - ایرنا - ˈ احمد داوداوغلو ˈ وزیر امور خارجه ترکیه از تلاش های ایران برای پایان دادن به بحران در سوریه تقدیر کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا ، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی دولتی این کشور با اشاره به دیدارش با ˈ محمد جواد ظریف ˈ همتای ایرانی خود در خلال نشست مجمع عمومی اقتصاد جهانی در داووس سوییس گفت: در این دیدار درباره اعلان آتش بس در سوریه و ارسال کمک های بشردوستانه به مردم این کشور گفت و گو شد.

داوداوغلو با تقدیر از تلاش های ایران برای پایان دادن به بحران در سوریه افزود : تلاش های ایران برای پایان دادن بحران در سوریه بسیار مهم است.

وی همچنین بر لزوم خروج تمامی نیروهای خارجی از سوریه تاکید کرد و گفت : تمامی گروه های افراطی و شبه نظامیان خارجی برای دست یافتن به منظور راه حلی برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه باید این کشور را ترک کنند.

خبرگزاری آناتولی نیزبه نقل از وزیرامور خارجه ایران عنوان کرد که عناصر خارجی برای متوقف کردن درگیری ها در سوریه باید از ارسال پول و سلاح به گروه های افراطی در سوریه خودداری کنند.

ظریف هرگونه حمایت ایران از طرف های درگیر در سوریه را رد کرد و افزود: تهران خواستار خروج تمامی نیروهای خارجی از سوریه است تا مردم این کشور بتوانند خود درباره آینده شان تصمیم گیری کنند.

وزیر امورخارجه ایران با اشاره به حضور گروه های افراطی در سوریه اظهار داشت : گروه های افراطی در سوریه تهدیدی برای تمامی منطقه هستند.

خاورم ** 2010 * 230/1547
کد N79774