مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

سیاست حوزه، حفظ، ترمیم و بالندگی تراث شیعه است

سیاسی

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور سیاست حوزه‌های علمیه را حفظ، ترمیم و بالندگی تراث شیعه دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی در اجلاس فصلی مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران که در اردوگاه نرجس خاتون در جوار مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: ما میراث‌دار گذشتگانی هستیم که با مشقت فراوان مذهب شیعه را به دست ما رسانده‌اند و امروز ما به عنوان خلف آنها باید این میراث را با اتخاذ سیاست حفظ، ترمیم و بالندگی به آیندگان منتقل کنیم.

وی گفت: در این راستا باید نقاط قوت و ضعف را بشناسیم و نقاط ضعف را ترمیم کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به سیاست مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در واسپاری امور به بخش‌های زیرمجموعه تصریح کرد: باید از ظرفیت مدارس علمیه در این راستا حداکثر استفاده را ببریم و در عین حال از امتیازات حوزه غافل نشویم، از جمله این امتیازات کار زیاد با معونه اندک است.

وی با بیان این‌که «باید کارهای اجرایی حتی‌الامکان به استان‌ها واگذار شود» گفت: ستاد مرکز تلاش می‌کند تا برنامه‌ریزی کلان، هدایت و نظارت بر اجرا داشته باشد.

جمشیدی از مدیران استانی زیرمجموعه خود خواست تا ظرفیت خیرین را در حوزه‌های علمیه به کار بگیرند.

وی اظهار کرد: مدیران نتیجه کار حوزه‌های علمیه خواهران را به خیرین نشان دهند تا خیرین برای تداوم همکاری با حوزه دلگرم‌تر و بیشتر در صحنه حاضر باشند.

وی با بیان این‌که «اگر بخواهیم حوزه‌های علمیه خواهران مستقل باشند باید هیات‌های امنای آنها فعال باشند» گفت: اعضای هیات امنا می‌توانند در راستای جذب منابع، پشتیبانی و نظارت بر امر حوزه و تداوم سلامت حوزه کار کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور از این مجموعه حوزوی به عنوان یک خانواده یاد کرد و ادامه داد: اگر در قسمتی از این مجموعه کمبودی هست باید از قسمت دیگر آن را جبران کرد.

وی گفت: مدارس علمیه خواهران با وجود رقابت در امور آموزشی، پژوهشی و مالی در تحقق اهداف کلان، باید همکاری اخلاقی و عاطفی داشته باشند و این کار برعهده مدیران استانی قرار دارد.

انتهای پیام

کد N79712