خاموشی خبر داد

روشنگری در برابر فرقه‌های انحرافی از فعالیت‌های سازمان تبلیغات

سیاسی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پالایش فضای مجازی و بومی‌سازی نوشت افزارها را از برنامه‌های جدی سازمان تبلیغات اسلامی ذکر کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پالایش فضای مجازی و بومی‌سازی نوشت افزارها را از برنامه‌های جدی سازمان تبلیغات اسلامی ذکر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی به سازماندهی مبلغان در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه اعزام مبلغان به سراسر کشور با حوزه‌های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی همکاری می‌کند.

وی تعداد اعزام مبلغان در مناسبت‌ها را حدود ۵۰ هزار مبلغ اعلام کرد و افزود: حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار مبلغ از قم اعزام می‌شوند و مابقی از نهادهای مختلف و طرح استقرار روحانی در روستاها تامین می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: با توجه به تنوع شکل کار فرهنگی در زمان حاضر ضرورت داشت مبلغان دینی را با فناوری‌ها و سامانه‌های روز مجهز کنیم و اکنون هر طلبه‌ای که بخواهد درس‌های حوزه را پیگیری کند این امکان توسط سازمان تبلیغات اسلامی فراهم شده است.

وی تاکید کرد: در این راستا کتابخانه مجهز به صورت برخط و آنلاین در دسترس علاقه مندان است.

خاموشی روشنگری قشرهای مختلف در برابر نحله‌ها و فرقه‌های انحرافی را یکی دیگر از فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و تاکید کرد: با توجه به نفوذ عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های انحرافی، ساختار سازمان تبلیغات اسلامی را به سمتی برده‌ایم که در قالب گفتمان‌های دانشجویی، دانش آموزی و هیئت‌های مذهبی، آگاهی‌های لازم را به قشرهای مختلف بدهیم.

وی توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی را از دیگر فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی ذکر کرد و گفت: برای توسعه روخوانی، روان خوانی، آموزش حفظ و تفسیر قرآن و... اقدام به تاسیس سازمان دارالقرآن الکریم کرده‌ایم.

خاموشی ایجاد ۱۱۰ مدرسه معارف اسلامی صدرا را از دیگر اقدامات مهم سازمان تبلیغات اسلامی ذکر کرد و با بیان اینکه بیشتر خروجی این مدارس وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند، اظهار کرد: درصدد هستیم تعداد این مدارس را در سطح کشور به ۳۰۰ مدرسه افزایش دهیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به فعالیت‌های این سازمان در زمینه‌های هنر و فناوری اشاره کرد و افزود: در بحث هنر، بیشتر به سه ویژگی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سبک زندگی توجه می‌شود و در این زمینه‌ها آثار و کتاب‌های خوبی تولید شده است.

وی تاکید کرد که در زمینه کتاب‌های دفاع مقدس، کتاب‌هایی که زبانزد عام و خاص هستند مانند کتاب دا در انتشارات سوره مهر چاپ می‌شود.

وی توسعه بومی‌سازی نوشت‌افزارها را از دیگر کارهای انجام شده در این عرصه دانست و گفت: در تنوع کالاهای فرهنگی در شاخه‌های تجسمی، سینما، تئاتر و انیمیشن، تولید بازی‌های رایانه‌ای و... کارهای خوبی در سازمان تبلیغات اسلامی شده است.

به گفته خاموشی، در حوزه فناوری، بحث‌های پالایش فضای مجازی، محتوای ملی و شبکه ملی در دستور کار جدی سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد.

انتهای پیام

کد N79598