سردبیر روزنامه ˈپاکستان آبزرورˈ: سخنان روحانی در داووس بیانگر عزم ایران برای تحکیم روابط با جهان است

داووس 92,روحانی

اسلام آباد - ایرنا - سردبیر روزنامه انگلیسی زبان ˈˈپاکستان آبزرورˈ تاکید کرد: سخنان دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در مجمع جهانی اقتصاد در ˈداووسˈ سوییس بیانگر عزم دولت تهران بمنظور تحکیم روابط با جهان است.

ˈˈزاهد ملکˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد گفت: دکتر روحانی یک شخصیت بسیار ارزشمند و رییس جمهوری هوشمند است که در روزهای ابتدایی دولت خود گام های موثری را در راستای منافع ملی ایران برداشته است.

وی سخنرانی رییس جمهوری کشورمان در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوییس را فرصتی برای موسسات اقتصادی جهان و شرکت های خارجی بمنظور سرمایه گذاری در ایران دانست و خاطر نشان کرد: دعوت دکتر روحانی از شرکت های اروپایی برای سرمایه گذاری در ایران بویژه در بخش انرژی؛ تحولی مثبت ارزیابی می شود و باعث رشد و توسعه بیشتر اقتصادی ایران خواهد شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در پاکستان افزود: مقام های دولت ایران مصمم به تحکیم روابط با تمام کشورهای جهان براساس احترام متقابل هستند. ایران از منابع سرشار از انرژی برخوردار بوده و این موقعیت می تواند فرصت عالی را برای سرمایه گذاران و شرکت های اقتصادی خارجی فراهم کند.

وی بر این باور است: رییس جمهوری ایران بسیار دقیق و از نزدیک روند تحول و توسعه بین المللی را دنبال می کند به همین دلیل وی در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد بر تعهد دولت تهران برای توسعه روابط قوی با جامعه بین الملل تاکید کرد.

زاهد ملک گفت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی از تریبون مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد که ایران یک کشور حامی صلح بوده و برنامه های صلح آمیز هسته ای این کشور نیز هرگز با اهداف نظامی گری توسعه نمی یابد.

وی تاکید کرد: توسعه و استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای حق قانونی و مسلم ایران بوده و هیچ کشوری نمی تواند این موضوع را انکار کند.

سردبیر روزنامه پاکستان آبزرور خاطر نشان کرد: ایران بارها به جهان اطمینان داده که هرگز تلاشی برای دستیابی به سلاح هسته ای ندارد و قدرت های جهانی نیز باید طبق توافق هسته ای ژنو میان تهران و گروه 1+5، به حق هسته ای ایران اذعان کنند.

آساق ** 1095**5981
کد N79431