صاحبان صنایع پاکستان خواستار پیگیری طرح انتقال انرژی از ایران شدند

ایران,برق

اسلام آباد - ایرنا - یک روزنامه چاپ اسلام آباد نوشت: صاحبان صنایع در ایالت پنجاب پاکستان از «محمد نواز شریف» نخست وزیر خواستند تا طرح واردات هزار مگاوات برق از ایران را با جدیت پیگیری کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه «بیزینس رکوردر» چاپ اسلام آباد روز شنبه نوشت: طرح واردات هزار مگاوات برق از جمهوری اسلامی ایران در چرخه صنعت پاکستان و کاهش مشکلات ناشی از کمبود انرژی نقش اساسی دارد.

این روزنامه چاپ اسلام آباد ششم آبان (28 اکتبر2013) به نقل از «محمد آصف» وزیر وقت آب و نیروی پاکستان نوشت: پاکستان پیشنهادی درباره افزایش دریافت برق از ایران دریافت کرده و دولت در حال بررسی این پیشنهاد است.

بیزینس رکوردر نوشت: «محمد عثمان» رییس اتاق بازرگانی و صنعت شهر «مولتان» در جنوب ایالت پنجاب گفت که بحران کمبود انرژی و قطع طولانی مدت برق در مناطق مختلف پاکستان اقدام فوق العاده دولت را می طلب و به همین دلیل تسریع در بررسی افزایش واردات برق از ایران در اولویت قرار دارد.

عثمان تاکید کرد: تامین برق نیاز اصلی چرخه صنعت پاکستان است و دولت اسلام آباد باید نسبت به پیگیری افزایش واردات برق از ایران اقدامات لازم را انجام دهد.

پیش از این روزنامه «نوای وقت» پاکستان گزارش داده بود که «برنامه ریزی برای واردات هزار مگاوات برق از ایران نهایی و قرارداد این طرح به زودی میان مقام های دو کشور امضا می شود».

براساس این طرح، نرخ هر واحد برق وارداتی از ایران به پاکستان هشت تا 10 سنت مقرر شد.

آساق ** 1095**1545
کد N79355