الجعفری: رفتار مخالفان سوری در روز اول مذاکرات "بچگانه" بود/ با حسن نیت به ژنو آمده‌ایم

سوريه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان اینکه مذاکرات با ائتلاف مخالفان سوریه هنوز به صورت عملی آغاز نشده، رفتار مخالفان در روز اول مذاکرات ژنو را "بچگانه" توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان اینکه مذاکرات هنوز به صورت عملی با ائتلاف مخالفان سوریه آغاز نشده گفت: می‌توانیم بگوییم که نشست روز جمعه نشست کاملی نبود چرا که هیات اعزامی نظام سوریه حضور داشت بی‌ آنکه هیات مخالفان حضور داشته باشد و این روش از مذاکره با معیارهای اخضرالابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه تعارض دارد.

وی در ادامه افزود: ما با دیدگاهی مثبت به ژنو آمدیم و به خاطر منافع کشور و ملت خود تلاش می‌کنیم.

الجعفری خاطرنشان کرد: ما با زبان و دیدگاهی روشن که منافع دولت و کشورمان را تحقق بخشد به افکار عمومی جهان توجه می‌کنیم.

وی تاکید کرد: رفتار مخالفان در روز اول نشست رفتاری "بچگانه" بود؛ چرا که هیات اعزامی مخالفان در آغاز نشست حاضر نشده بود.

الجعفری گفت: ما به بهترین صورت ممکن به وظیفه خود عمل کرده و با حسن نیت و برای تحقق منافع ملت خود در این نشست حضور یافته‌ایم. ما برای گفتن سخنانی جدی و به خاطر مبارزه با تروریسم و پایان دادن به کشتار و برگزاری مذاکراتی سیاسی به ژنو آمده‌ایم؛ مذاکراتی که برای ملت و کشور ما مفید باشد.

وی تاکید کرد: مخالفان در بیانیه خود در روز اول مذاکرات از اصطلاحات و لغاتی تحریک‌آمیز و کینه‌توزانه استفاده کردند. این در حالی است که هیچ کس نمی‌تواند با زبانی کینه توزانه در خصوص کشور خود حرف بزند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان اینکه ما از روی منافع شخصی از کسی انتقاد نکرده‌ایم گفت: مشکل ما این است که مخالفان به معیارهای مذاکرات که الابراهیمی آن را وضع کرده است پایبند نیستند.

انتهای پیام

کد N79159