تاکید لاوروف بر حمایت مسکو از مذاکرات صلح خاورمیانه

فلسطين

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با برخی مسئولان فلسطینی در مسکو ضمن تاکید بر اینکه مسکو خواهان ادامه مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل است، ابراز امیدواری کرد که رسیدن به توافق در خصوص بحران سوریه به حل مساله آوارگان فلسطینی بینجامد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مسکو دیدار و با وی در خصوص آخرین تحولات مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل و آخرین تحولات خاورمیانه بحث و تبادل نظر کرد.

وی پیش از دیدار خود با عباس در گفتگو با ریاض المالکی، وزیر امور خارجه دولت موقت فلسطین نیز تاکید کرد: مسکو خواهان ادامه مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و فلسطین برای رسیدن به توافق صلح است.

لاوروف در جریان این گفتگو، عنوان داشت: مسکو مشکلاتی که روند صلح با آن مواجه است را به خوبی درک می‌کند اما در عین حال امیدوار است که دو طرف فلسطینی و اسرائیلی به توافقنامه‌ای بر اساس قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی برسند که دو طرف از آن راضی باشند.

وی تاکید کرد: ما در چارچوب کمیته چهار جانبه ناظر بر مذاکرات صلح و شورای امنیت سازمان ملل برای رسیدن به چنین توافقنامه‌ای با فلسطین و اسرائیل همکاری می‌کنیم.

لاوروف با بیان اینکه مسکو از مشکلات فلسطینی‌ها به خاطر جنگ در سوریه به خوبی آگاه است، ابراز امیدواری کرد که پیشرفت در بهبود شرایط برای رسیدن به توافق در خصوص بحران سوریه موجب حل مساله ‌آوارگان فلسطینی شود.

وی همچنین بر اهمیت ارسال کمک‌های بشردوستانه به فلسطینی‌ها در سوریه و حل مساله آوارگان فلسطینی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N78749