فیلم‌سازی که مستند ضد اوباما را ساخت محاکمه می‌شود

سیاسی

یک فیلم‌ساز آمریکایی که مستندی مناقشه‌برانگیز را علیه باراک اوباما ساخته بود به اتهام نقض قوانین انتخاباتی آمریکا محاکمه می‌شود.

یک فیلم‌ساز آمریکایی که مستندی مناقشه‌برانگیز را علیه باراک اوباما ساخته بود به اتهام نقض قوانین انتخاباتی آمریکا محاکمه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه راشاتودی، دادستان‌های آمریکایی مدعی شدند داینش رسوزا، فیلم‌ساز ‌آمریکایی که یک مستند مناقشه برانگیز به نام "آمریکای اوباما: 2016" را علیه باراک اوباما ساخته است، قوانین مالی تبلیغات انتخابات را زیر پا گذاشته است.

قرار است امروز (شنبه) جلسه تفهیم اتهام این فرد برگزار شود. وی متهم است که مبلغ 20 هزار دلار کمک مالی غیرقانونی را در رقابت‌های انتخاباتی مربوط به مجلس سنای ایالت نیویورک در سال 2012 به ستاد انتخاباتی یکی از نامزدها به نام وندی لانگ برده است.

وندی لانگ قصد داشت با نامزدی در انتخابات کرسی متعلق به هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا را در سنای آمریکا بگیرد اما در این کار ناموفق بود.

اواسط سال 2013 چند ماه پس از آنکه مستند ضد اوبامای رسوزا 33 میلیون دلار فروخت اقدام به تحقیقات درباره این فیلم‌ساز آغاز شد.

دادستان‌ها مدعی هستند این پرونده کیفری پس از آن مطرح شد که افسران پلیس اف بی آی آمریکا دست به یک بررسی معمول در خصوص کاندیداها پس از اتهام رقابت‌های انتخاباتی مجلس سنا زدند.

وکیل مدافع رسوزا گفت که وی با نیت مجرمانه دست به اقدام نزده است. جرالد مولن،‌ شریک رسوزا در ساخت این مستند گفت اتهامات مطرح شده علیه وی انگیزه سیاسی دارند.

انتهای پیام

کد N78520