مؤسسات قرآنی بازوی توانمند نظام اسلامی هستند

قرآن کريم

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور گفت: مؤسسات قرآنی اکنون به بازویی توانمند برای نظام اسلامی تبدیل شده‌اند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور گفت: مؤسسات قرآنی اکنون به بازویی توانمند برای نظام اسلامی تبدیل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، سیدعلی سرابی در مراسم اختتامیه دوره آموزشی اتقان ویژه مدیران مؤسسات قرآنی در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم، افزود: رشد تعداد مؤسسات پتانسیل عظیمی را برای نظام اسلامی بوجود آورده است که ممکن است آسیب‌هایی را هم به همراه داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با تأکید بر این‌که «مدیران مؤسسات باید به آسیب‌های احتمالی پیش رو توجه داشته باشند» تأکید کرد: نباید امکانات و سخت‌افزاری که در اختیار یک مؤسسه قرار می‌گیرد تفکر جهادی و بسیجی مؤسسه را به فضایی اداری و سازمانی تبدیل کند.

سرابی ادامه داد: ورود به عرصه فعالیت‌های قرآنی و بهره‌گیری از امکانات نباید ما را از فکر جهادی غافل کند و این امر مانع از خدمت بیشتر ما و دست‌یابی به اهداف خواهد شد.

قائم مقام شورای عالی قرآن افزود: هر دوره از دوره‌های مهارت‌افزایی اقتضائات خاص خود را دارد و باید از این فرصت‌ها به خوبی برای دانش‌افزایی مدیران قرآنی بهره ببریم.

سرابی افزود: در شرایط امروز جهان، مستکبران دست به دست هم داده‌اند تا نور قرآن را خاموش کنند و ما باید تلاش خود را برای حفاظت از این کتاب آسمانی بیشتر کنیم.

وی ادامه داد: در اوائل دهه 80 تعداد مؤسسات قرآنی کشور به 30 عدد نمی‌رسید و با تشکیل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت بر اساس آمارها قریب به دو هزار مؤسسه قرآنی ثبت شده در کشور داریم.

انتهای پیام

کد N78396