شبیه‌سازی حمله به یک فرودگاه غیرنظامی کره‌جنوبی در رزمایش کره‌شمالی

کره‌جنوبی مدعی شد، کیم جونگ اون ناظر بر یک عملیات تمرینی نیروهای ویژه این کشور به منظور نفوذ به مرزهای کره‌جنوبی و یکی از فرودگاه‌های غیرنظامی اصلی این کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، کره‌جنوبی مدعی شد که کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی اخیرا ناظر بر یک رزمایش ارتش این کشور بوده که حمله به فرودگاه غیرنظامی "اینچه اون" کره‌جنوبی را که یکی از پررفت‌و آمدترین فرودگاه‌های قاره آسیا است، شبیه‌سازی کرده بود.

این رزمایش در شب نوزدهم ژانویه و با به کارگیری هواپیماهای ترابری مدل AN-2 که عمدتا از چوب و چرم ساخته شده‌اند و شناسایی آن‌ها از سوی رادار بسیار دشوار است، انجام شد.

این هواپیماها یکی از هواپیماهای مناسب برای نفوذ به کره‌جنوبی از طریق مرزی که دو کره را از هم جدا می‌کند، هستند. این رزمایش همچنین نزدیک به 150 سرباز کره‌شمالی را که برای عملیات‌های ویژه به خصوص حملات فرامرزی آموزش دیده‌اند به کار گرفت.

یک منبع خبری در دولت کره جنوی به روزنامه "جونگ آنگ ایلبو" این کشور گفت که این رزمایش یک تمرین برای واحدهای ویژه کره‌شمالی به منظور فرود آمدن در خاک کره‌جنوبی از طریق چتر و اشغال تاسیسات حساس در فرودگاه اینچه اون و تسلط هواپیماهای آن بود.

این مقام کره‌جنوبی تصریح کرد: دولت سئول تحلیل همه جانبه‌ای را در خصوص این رزمایش شبانه که از سوی واحد هوابرد ویژه کره‌شمالی در تاریخ 19 ژانویه اجرا شد، انجام داده است. ما دریافتیم که این رزمایش هدفش هواپیماهای غیرنظامی ما بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: ما در حال حاضر سطح هشیار نظامی خود را به منظور مقابله با حمله احتمال از سوی پایگاه کره شمالی در ناحیه تائه تان واقع در استان پیونگان شمالی افزایش داده‌ایم و تدابیر امنیتی را در فرودگاه بین‌المللی اینچه اون تقویت کرده‌ایم.

رسانه‌های کره‌شمالی نیز گزارش دادند، کیم جونگ اون از واحد هوابرد این کشور اجرای این رزمایش در اوایل ماه جاری میلادی بازدید کرد.

رسانه‌های دولتی کره‌شمالی گزارش داد که سربازان هوابرد این کشور دست به اقدامات تحسین برانگیز فرود دقیق به روی اهداف تعیین شده زدند.

این گزارش تصریح کرد که رهبر کره‌شمالی نیز این واحد را تحسین کرده و بر لزوم اینکه ارتش این کشور برای تقویت آمادگی رزمی خود تلاش کند، تاکید کرد.

این در حالی است که اعلام برگزاری این رزمایش همزمان با درخواست پیونگ‌یانگ برای آنکه دولت سئول دست از خصومت با همتای شمالی خود برداشته و بین دو طرف اعتمادسازی شود، انجام شد.

مقامات دفاعی کره جنوبی به خبرگزاری یونهاپ این کشور گفتند که رزمایش کره‌شمالی عمدتا در فرودگاه بین‌المللی سونان این کشور که دروازه اصلی پیونگ یانگ است، انجام شد.

یکی از مقام‌های کره‌جنوبی تاکید کرد که این اقدامی بسیار نادر است که ارتش کره‌شمالی در یک فرودگاه غیرنظامی دست به رزمایش بزند. گمان برده می‌شود که کره‌شمالی ناوگانی از 300 هواپیمای AN-2 داشته باشد. هرکدام از آن‌ها می‌توانند 10 کماندوی مسلح را به علاوه 6 / 1 تن بار حمل کند.

انتهای پیام

کد N78265