باکو: در صورت اثبات حضور اتباع آذری در نبردهای سوریه با آنها برخورد می شود

گروههای افراطی,سوریه

باکو - ایرنا - ˈالمان عبدالله افˈ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد؛ چنانچه حضور شهروندان آذربایجانی در درگیریهای سوریه به اثبات برسد، در چارچوب قانون با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وی روز جمعه در واکنش به خبرهای منتشره در سایت های اینترنتی مبنی بر کشته شدن شهروندان آذربایجانی در نبردهای داخلی سوریه، به خبرگزاری ˈآپاˈ گفت: دولت آذربایجان این مساله را از طریق کانال های دیپلماتیک پیگیری می کند.

وی گفت: وضعیت سوریه همچنان متشنج است و سفارت جمهوری آذربایجان در سوریه فعالیت خود را به همین دلیل متوقف و به بیروت منتقل کرده است. با این حال، ما تحولات سوریه را به دقت زیر نظر داریم.

سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان در ادامه با تاکید بر ضرورت روشن شدن این مساله که این افراد آیا شهروندان آذربایجانی بوده اند یا خیر، پی بردن به این مساله را در شرایط کنونی سوریه دشوار ارزیابی کرد.

پیش از این ˈالشاد اسکندرافˈ رییس کمیته دولتی رسیدگی به امور تشکل های دینی جمهوری آذربایجان نیز از آن دسته از جوانان آذری که وارد میادین جنگ های خارجی می شوند، خواسته بود برای حفظ ارزشهای ملی و معنوی آذربایجان از پیوستن به گروه های افراطی پرهیز کنند.

وی با ناخوشایند خواندن مشارکت جوانان آذری در مناقشات کشورهای خارجی، این اقدام را با ارزشهای ملی و معنوی کشورش در تضاد خواند.

هشدار مقام های دولتی آذربایجان پس از آن صورت می گیرد که طی ماههای اخیر، اخبار کشته شدن تعدادی از اتباع این کشور در ترکیب گروههای تکفیری در سوریه در رسانه های این کشور بازتاب وسیعی داشته است.

خاورم*1206* 1597
کد N77858