پس از انجام سفری سه روزه به سوئیس

رییس‌جمهور وارد تهران شد

رييس‌جمهور,سوييس,حسن روحاني

رییس‌جمهور پس از انجام سفری سه روزه و سخنرانی در چهل و چهارمین مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس، دقایقی پیش وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال رسمی اسحاق جهانگیری - معاون اول رییس‌جمهور - قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در جریان استقبال از حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پایون جمهوری اسلامی فرودگاه مهرآباد، تعدادی دیگر از مقامات کشور از جمله علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به همراه جمعی از اعضای دولت حضور داشتند.

طبق برنامه اعلام شده، رییس‌جمهور قرار است در جمع خبرنگاران به تشریح نتایج اولین سفر اروپایی خود از زمان آغاز بکار دولت یازدهم بپردازد.

در این سفر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه،‌ محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌جمهور، روحانی را همراهی می‌کردند.

به گزارش ایسنا، از جمله برنامه‌های رییس‌جمهور در جریان این سفر، سخنرانی در جمع مدیران ارشد رسانه‌های جهان، سخنرانی در جمع مدیران شرکت‌ها بزرگ نفتی جهان و نیز در جمع مدیران بنگاه‌ها بزرگ اقتصادی جهان‌، دیدار با روسای جمهور سوئیس و آذربایجان‌،‌ نخست‌وزیر هلند،‌ رییس کمیسیون اروپایی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیرکل مجمع جهانی اقتصاد و همچنین گفت‌وگو با چندین شبکه تلویزیونی بین‌المللی از جمله سی‌ان‌ان‌، یورونیوز و تلویزیون سراسری سوئیس بود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز که در این سفر رییس‌جمهور را همراهی می‌کرد، در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد با تعدادی از همتایان خود در کشورهای دیگر دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N77789