خطیب جمعه بعلبک:

سازندگان تروریسم، خود بهای خرابکاری های تروریست ها را خواهند پرداخت

یزبک

بعلبک - ایرنا - خطیب جمعه شهر «بعلبک» در شرق لبنان گفت: سازندگان و حامیان تروریسم، خود بهای خرابکاری های تروریست ها و اقدامات تحریک آمیز انجام شده را خواهند پرداخت.

به گزارش ایرنا، شیخ «محمد یزبک» رییس شورای مذهبی حزب الله و خطیب جمعه بعلبک، در خطبه های امروز در حرم حضرت خوله بنت الحسین (س) در این شهر، گفت: تروریسم و جنایتکاری هویت کسانی است که سر سوزنی از انسانیت و ارزش های انسانی بویی نبرده اند، چرا که جنایات و انفجارهایی که فقط از شهروندان بیگناه و زنان و کودکان قربانی می گیرد، با هیچ منطقی تناسب ندارد و تنها وحدت داخلی را با چالش روبرو می سازد.

یزبک با تاکید بر اینکه همه باید در این راستا مسئولیت پذیر بوده و به توجیه اقدام تروریست ها نپردازند، گفت: همه مردم باید با حمایت از نیروهای امنیتی و ارتشی در مقابله با تروریست ها که قصد دارند لبنان را با بحران امنیتی مواجه سازند، همیاری کنند.

این مقام ارشد حزب الله تمام گروه ها و احزاب را از ایراد سخنان تحریک آمیز در این شرایط حساس منطقه و لبنان بر حذر داشت و گفت: باید به فکر ثبات و حل و فصل مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور بود، چرا که کلام تحریک آمیز تنها به تفرقه و پیچیده تر شدن اوضاع کمک کرده و سبب از میان رفتن حق و حقیقت می شود.

وی همچنین با اشاره به اجلاس ژنو 2 با محوریت بحران سوریه، خاطر نشان ساخت: باید پرسید که آیا واقعا این اجلاس آثاری جدی نیز در پی دارد و آیا چند دستگی های بین المللی و منطقه ای خواهند گذاشت که راه حلی برای بحران سوریه پیدا شود یا خیر؟

یزبک با تاکید بر ضرورت توقف حمام خون و ویرانی در سوریه، اظهار داشت: سوری ها باید با گفت و گو میان خود و به دور از هرگونه دیکته دیگران به راه حل دست یابند و بدین طریق آینده ای که به خیر خودشان است رقم بزنند.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که امت اسلام و جهان عرب از چند دستگی نجات پیدا کند و با گفت و گو و تفاهم به وحدت برسند تا مجددا فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام مطرح شود.

خاورم**2086**2024** 3404
کد N77762